Hlavní navigace

Nova a Prima cenzurují kruté klipy Ministerstva dopravy, bojí se pokuty

21. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 11. 2008

Varovné klipy Ministerstva dopravy s krvavými scénami z dopravních nehod dvě největší české komerční televize Nova a Prima před 22. hodinou večer cenzurují. Bojí se totiž pokuty od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), upozorňují dnešní Lidové noviny. Technici obou televizí začernily krvavé scény ve třech klipech, a na černý podklad umístili odkaz na webové stránky projektu, kde je možné klipy shlédnout v původním znění celé.

MMF tip early

Jediným klipem, který na Nově a Primě běží bez úpravy, je „Hecování“. Kreativní ředitel agentury Euro RSCG Eda Kauba, která klipy pro resort dopravy vyrobila, míní, že začerněním nejbrutálnějších scén „reklama“ ztrácí na účinnosti. To je jasné. Kdyby neztrácela, tak klipy natočíme tak, jak je teď vysílají televize, řekl Kauba agentuře ČTK. Stejného názoru je i šéf Asociace komunikačních agentur ČR Jiří Mikeš. Televize by ale brutální klipy neměly vysílat v dopoledních hodinách, dodal.

Podle Mikeše měla agentura klipy nejprve předvést RRTV, aby zjistila, zda je vůbec možné je odvysílat. Museli tušit, že se budou pohybovat na té pomyslné hraně, řekl Mikeš.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).