Hlavní navigace

Nova a Prima nemohou vysílat celoplošně v analogu i digitálu

19. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 8. 2008

Technologicky neutrální licence televizí Nova a Prima, které těmto programům umožňují pozemně vysílat jak analogově, tak digitálně, je neopravňují obojí vysílání provozovat najednou na území celé České republiky. Prohlásil to předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Souběžné analogové a digitální vysílání je podle něj možné jenom po dobu, jakou určuje Technický plán přechodu (TPP).

KL22 hlasovani

Nova však už souběžně analogově i digitálně vysílá na 48 procentech území České republiky, protože je součástí přechodného digitálního multiplexu A, který pokrývá tak velkou část státu. Toto vysílání ale ČTÚ vnímá stále jako svého druhu experiment, na který by měl navázat definitivní multiplex 2, v němž bude pokračovat už jen Nova, její bonusový program a další komerční televize.

Technologicky neutrální licence neznamená, že televize může vysílat na 100 procentech území jak analogově, tak digitálně. Může mít souběh, ale jen po dobu určenou v TPP, prohlásil Dvořák na pondělním setkání s novináři. Televize Nova už ústy svého generálního ředitele Petra Dvořáka potvrdila, že o souběžné analogové a digitální vysílání na většině území ČR nemá zájem, protože by to bylo ekonomicky příliš nákladné.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.