Hlavní navigace

Nova by mohla v příštím roce dosáhnout výnosů 6,6 miliardy Kč

19. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2007

Televize Nova v příštím roce zdraží reklamní časy v průměru o dvacet procent a nadále se bude nejvýnosnější stanicí americké mediální skupiny CME. Podle odhadů investiční banky Morgan Joseph & Co, které zveřejnily Hospodářské noviny, by výnosy Novy v roce 2008 měly dosáhnout 6,6 miliardy korun.

Tato čísla nemohu komentovat. Naše odhady budou zveřejněny v únoru 2008, řekl deníku generální ředitel Novy Petr Dvořák. Růst cen reklamních časů na Nově je pozvolný, v roce 2006 meziročně stouply o 16 procent, letos o 17 procent. Musíme reagovat na růst cen akvizic i vlastní výroby. Ty se od roku 2004 zvedly o více než třicet procent, vysvětlil Dvořák.

MMF tip early

Generální ředitel hudebního kanálu Óčko a předseda Asociace digitálních televizí Jiří Balvín tento týden v on line rozhovoru na serveru iDnes.cz prohlásil, že vstupem šesti nových digitálních programů na trh přijde Nova s Primou o polovinu svých příjmů. S tímto názorem nesouhlasíme, považujeme jej za přehnaný. Očekáváme, že TV Nova zůstane dominantním hráčem na trhu, tvrdí analytik Patrick Vyroubal ze společnosti Atlantik Finanční Trhy.

Nově by navíc mohlo k dalším výnosům pomoci zavedení vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), míní analytik Petr Hlinomaz ze společnosti BH Securities: Efekt HD asi zatím docení jen zlomek diváků. To, co by ale mohlo být důležitější, že technická kvalita se dá nabízet inzerentům, neboť účinek reklamy může být působivější. Mohl by to být argument na podporu cenové politiky Novy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).