Hlavní navigace

Televize Nova chce poslat satelitní službu Digi TV do insolvence

3. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

3. 5. 2011

Věřitele, kterým dluží satelitní služba Digi TV, hledá provozovatel televize Nova, společnost CET 21. Vydala za tímto účelem inzerát v dnešních Hospodářských novinách, v němž píše: CET 21 hledá další věřitele společnosti DIGI Czech Republic, a to za účelem zjištění, zda jsou naplněny podmínky pro podání návrhu na zahájení insolvenčního řízení. Malý jednosloupcový inzerát otiskly HN v sešitu Podniky a trhy na straně 18.

K TÉMATU: Zákazníci satelitní služby Digi TV přijdou o programy HBO a Cinemax

Mluvčí Novy Michaela Fričová odmítla na dotaz serveru DigiZone.cz podaný inzerát jakkoli komentovat. Digi TV se už delší dobu potýkala s horší platební morálkou, pozdě vyplácela i nasmlouvané servisní společnosti, které zajišťovaly montáž satelitních kompletů pro zákazníky této satelitní služby. Od 11. ledna letošního roku musela Digi TV přistoupit k vyřazení prémiových filmových kanálů HBO, protože nebyla schopna jejich provozovateli platit smluvní poplatky za jejich šíření.

ČTĚTE TAKÉ: Premier League na Nově Sport končí. Nahradí ji ruská a možná i portugalská liga

Pokud by se Nově podařilo sehnat další věřitele společnosti DIGI Czech Republic a soud by s ní zahájil insolvenční řízení, skončila by v úpadku. Znamenalo by to zřejmě konec satelitní služby Digi TV v České republice. Platformu by zde ale nadále mohl provozovat její rumunský vlastník ze zahraničí, pokud by k tomu měl oprávnění od některé z vysílacích rad zemí Evropské unie (na základě přeshraniční retransmise).

NAPSALI JSME: Premier League pro českého diváka na novém kanálu Digi Sport

Nova má s Digi TV nevyřízené účty z loňského jara, kdy majitel této satelitní služby vykoupil za přehnané ceny vysílací práva pro anglickou fotbalovou Premier League na následující tři roky. Tato soutěž přitom patřila mezi nejžádanější a nejsledovanější přenosy na placeném kabelovém a satelitním programu Nova Sport. Digi TV na přenosech Premier League postavila svůj placený sportovní program Digi Sport, který Nově Sport konkuruje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.