Hlavní navigace

Nova chce spustit Fandu v HD verzi. Přípravy na jeho distribuci finišují

Nova by ráda nabídla Fandu ve vysokém rozlišení také prostřednictvím zemského multiplexu 4. Záležet ale bude pochopitelně na kapacitních možnostech této sítě.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Významnou technickou novinku připravuje pro své diváky skupina Nova, která je mimo jiné i provozovatelem nových programů Fanda, Smíchov a Telka (od 22. února). Právě první zmíněná stanice by měla být do několika měsíců k dispozici divákům v HD kvalitě. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel této televize a kanálu Nova Sport Marek Kindernay. HD verze už je v tuto chvíli připravena a probíhá její technické testování. Po úspěšném zakončení testů bude dostupná operátorům, uvedl Kindernay.

MMkrize tip Malina

NEPŘEHLÉDNĚTE: Spoty Novy, Fandy a Óčka nominovány na prestižní cenu Promax za televizní kampaň

Nova chce Fandu v HD kvalitě nabídnout operátorům podobným způsobem jako stanici Smíchov. Bude jim tedy volně k dispozici. Divákům bychom program rádi nabídli bezplatně také v pozemním multiplexu 4, ale bude to pochopitelně záležet na kapacitních možnostech této sítě, konstatoval Kindernay. Prvním programem v HD rozlišení, který Nova spustila, byl v roce 2007 právě její vlajkový kanál. Stalo se tak při příležitosti otevření moderní zpravodajské budovy News Center. Krátce poté začala v HD vysílat i Nova Sport.