Hlavní navigace

Nova chce v diginovele garantovat místo v multiplexu do roku 2017

17. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 8. 2007

Komerční televize Nova a Prima mají drobné připomínky k vládní návrhu diginovely, která ve středu prošla prvním čtením v Poslanecké sněmovně. Generální ředitel Novy Petr Dvořák dnes v diskusi na zpravodajském kanálu ČT 24 například řekl, že nejsledovanější česká televize chce garanci, aby na základě prodloužené licence mohla digitálně vysílat do roku 2017, a aby se tudíž nestalo, že se pro Novu nenajde místo v žádném multiplexu.

UXD

Výkonný ředitel Primy Petr Chajda zase požaduje, aby novela zbavila Primu povinnosti sdílet v digitálním vysílání kmitočty s regionálními stanicemi. Navíc se mu nelíbí, že by Nova s Primou měly za předčasné opuštění analogových frekvencí dostat jen jednu kompenzační licenci navíc. Podle Chajdy nejde ani o plnohodnotnou licenci, protože podle novely má platit pouze do doby, než Česká republika definitivně vypne analogové pozemní televizní vysílání.

Drobné výhrady k diginovele má i veřejnoprávní Česká televize, i když podle vedoucí projektu digitalizace ČT Pavla Hanuše je pro ni hlavní rámec návrhu přijatelný.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.