Hlavní navigace

Nova chystá revoluci ve zpravodajství, otevřela moderní centrum

11. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 10. 2007

Komerční televize Nova chystá na neděli 14. října velký boom ve zpravodajství. Dle slov jejího generálního ředitele Petra Dvořáka půjde dokonce o historický krok, který budou v budoucnu následovat ostatní televize. O co půjde? Nova spustí své zpravodajství z nového střediska na Barrandově nazvaného News Centre, jež se může srovnávat s takovými velikány jako jsou např. britské BBC a Sky nebo arabská Al-Jazeera.

FOTO: Ředitel zpravodajství TV Nova Martin Ondráček v novém zpravodajském centru (JPG, 41kB)

Zpravodajství a publicistika Novy bude revoluční v tom, že záznamovým formátem jsou Blu-ray disky a vysílat se bude v rozlišení 1920×1080i. Novou podobu dostane i zpravodajský sál, tzv. Open Space, kde budou redaktoři 24 hodin denně sledovat zpravodajství především z agentur AP, Reuters a televizí CNN a Sky.

UXD

Proč se Nova k tomuto kroku odhodlala? Na to novinářům odpověděl ředitel techniky Ivo Ferkl: Proces digitalizace není jen překlopit obraz ve vysokém rozlišení. Celý proces digitalizace končí ve vysokém rozlišení, řekl Ferkl. Inspirovali jsme se všude a nestydíme se za to, dodal ředitel zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

Podrobné informace o novém zpravodajství TV Nova přineseme v zítřejším článku

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.