Hlavní navigace

Nova Cinema bude vysílat nonstop. Ale až od 1. července 2009

20. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 11. 2007

Filmový a seriálový program Nova Cinema čekají po startu vysílání 1. prosince další dva milníky. Stanice chce původní maximálně 15hodinové vysílání v jednom dni rozšířit 1. července 2008 až na 18 hodin. A o rok později, tedy 1. července 2009, má začít Nova Cinema vysílat nepřetržitě. Uvádějí to licenční podmínky programu, které dnes na internetu zveřejnila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

DOKUMENT: Licence programu Nova Cinema [PDF, 787 kB]

CET 21 jako žadatel a nyní i držitel satelitní licence na Novu Cinema se v dokumentu jasně vymezuje také vůči evropské tvorbě. Nejméně 10 procent vysílacího času bude vyhrazeno k vysílání pořadů evropské produkce, uvádí dokument v kontrastu s 50procentním podílem téhož u plnoformátových programů. Alespoň 10 procent vysílacího času mají zaujmout evropská díla nezávislých výrobců, a to nejlépe současné tvorby, tedy těch od jejichž prvního uveřejnění neuplynulo více než pět let.

Content 23

Licence charakterizuje programovou skladbu Novy Cinema čtyřmi základními body:

  • v programu budou zastoupeny filmy a seriály studií v USA a nezávislých distributorů
  • v programu budou zastoupeny kinematografické filmy, televizní filmy, televizní seriály
  • v první polovině vysílacího dne budou vysílány i dokumentární a animované pořady
  • všechny pořady budou dostupné v české jazyce, a to buď ve formě dabingu, překrývacího dabingu (kdy je možno slyšet i původní znění v tlumené hlasitosti) nebo titulků

Zatímco licence hovoří i o možnosti titulkování, jak generální ředitel Novy Petr Dvořák, tak mediální analytik stanice Milan Kruml na včerejším setkání s novináři uvedli, že Nova Cinema bude vysílat pouze dabované pořady. Co se týká titulků, tak ty vysílat nebudeme, protože český divák je vůči nim příliš agresivní a tuto variantu nepreferuje, uvedl Petr Dvořák – deklaracím v licenci navzdory.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).