Hlavní navigace

Nova Cinema jen v rozšířeném balíčku digitální kabelovky UPC

3. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 12. 2007

Filmový kanál Nova Cinema budou moci sledovat pouze ti zákazníci kabelové a satelitní společnosti UPC, kteří si předplácí rozšířenou nabídku digitální kabelové televize Standard nebo kompletní nabídku Supreme. Prostřednictvím tiskových zpráv to dnes oficiálně oznámili tiskoví mluvčí UPC František Malina a televize Nova Veronika Šmítková.

Nova Cinema je diváky dlouho očekávaný televizní kanál a já jsem rád, že ho nabízíme od jeho startu. Díky ní a novému dětskému kanálu JimJam zaujímají česky nebo slovensky vysílající televizní stanice již přes polovinu z nabídky naší digitální kabelové televize a významnou část nabídky UPC Direct, prohlásil generální ředitel UPC Václav Bartoň.

V satelitní službě UPC Direct se však Nova Cinema narozdíl od kanálu JimJam neobjevila a počítá se s ní až v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. UPC nepředpokládá, že by obě nové televizní stanice zařadila do nabídky své analogové kabelové televize. Důvodem je skutečnost, že její kapacita je co do počtu programů téměř vyčerpána, zatímco přidávání nových televizních programů do digitální kabelové televize je a bude bezproblémové, dodal mluvčí UPC.

DT24

Digitální kabelovou televizi UPC si v současné době předplácí zhruba 70 tisíc domácností, ne všechny ale mají přístup k rozšířeným nabídkám Standard a Supreme. Počet jejich předplatitelů operátor nezveřejňuje. Za sledování Novy Cinema prostřednictvím těchto balíčků zákazník zaplatí měsíčně 599, respektive 1.099 Kč. Ceny za jednotlivé programové nabídky se zařazením JimJamu a Novy Cinema nemění, ujistil Malina.

Mluvčí UPC upozornil, že nové programy si digitální přijímač UPC vyhledá samostatně, po několika minutách v provozním režimu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).