Hlavní navigace

Nova Cinema nabídne minimum vlastní tvorby, bylo by to drahé

14. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 10. 2007

Nový filmový kanál Nova Cinema, který by měl zahájit vysílání letos v prosinci prostřednictvím kabelových rozvodů, IPTV a zřejmě i na satelitu, nabídne minimum původní tvorby televize Nova. Lidovým novinám to řekl generální ředitel stanice Petr Dvořák a s tím, že podobně se bude Nova chovat v případě všech dalších tematických kanálů.

ČTĚTE TAKÉ:

Na žádný kanál, který bychom startovali na jiných distribučních platformách, se nebudeme snažit dávat příliš velké množství vlastní výroby, protože ta je drahá, řekl Dvořák. Nové kanály by měly sloužit spíš k tomu, abychom dokázali vybrat z balíků akvizice, které nakupujeme u velkých studií, sice kvalitní věci, ale takové, které zasahují užší cílové skupiny a které nejsou na hlavním kanálu Novy schopny dosáhnout tak dobrého výsledku sledovanosti, do­dal.

Nova Cinema by proto měla stavět spíš na zahraničních filmech a seriálech než na české tvorbě. Dvořák nepotvrdil, ale ani nevyvrátil informaci týdeníku Marketing&Media, že stanice zahájí vysílání již v prosinci. Mluvčí Novy Veronika Šmítková ale tuto informaci označila pro server iHNed.cz za spekulaci, kterou „někdo někomu řekl“. Zároveň dodala, že úvahy o využití kompenzační licence pro pozemní šíření Novy Cinema jsou předčasné.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).