Hlavní navigace

Nova Cinema odstartuje už letos v prosinci, nebude placená

8. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 10. 2007

Filmový kanál televize Nova, stanice Nova Cinema, zahájí vysílání zřejmě již letos v prosinci. Uvedl to týdeník Marketing&Media. Program nebude zpočátku vysílat 24 hodin denně a nebude nabízet reklamní časy, časem se ale i na něm počítá s reklamou. Nova Cinema bude bezplatný program, zpočátku dostupný v kabelových a IPTV rozvodech a přes satelit.

ČTĚTE TAKÉ: Na Barrandově vzniká filmový kanál Nova Cinema

Následně se má Nova Cinema objevit také v pozemní digitální síti společně s nynějším programem TV Nova. Společnost CET 21, provozovatel Novy, má totiž ze zákona nárok na jednu bonusovou licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání za to, že se přihlásí k plnění Technického plánu přechodu na DVB-T a dobrovolně se vzdá analogových kmitočtů ještě předtím, než jí vyprší platnost současné licence.

BRAND

Manažerkou stanice Nova Cinema by měla být Antoanella Ungureanu, jež původně pracovala pro stanice CMERumunsku, uvedl Marketing a Media. Nova Cinema se bude inspirovat od rumunského programu Pro Cinema, který v roce 2002 založil generální ředitel Pro TV a nynější šéf televizních aktivit CME v České republice, na Slovensku a v Rumunsku Adrian Sarbu.

Provozovatelé kabelových a satelitních filmových kanálů v České republice se nástupu nové stanice obávají. Nova Cinema podle nich sice nemůže nabídnout nikterak odlišný program jako téměř dvě desítky ostatních filmových stanic v tuzemsku, výrazně jí ale pomůže značka Nova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).