Hlavní navigace

Nova Cinema odstartuje už letos v prosinci, nebude placená

Sdílet

Filmový kanál televize Nova, stanice Nova Cinema, zahájí vysílání zřejmě již letos v prosinci. Uvedl to týdeník Marketing&Media. Program nebude zpočátku vysílat 24 hodin denně a nebude nabízet reklamní časy, časem se ale i na něm počítá s reklamou. Nova Cinema bude bezplatný program, zpočátku dostupný v kabelových a IPTV rozvodech a přes satelit.

ČTĚTE TAKÉ: Na Barrandově vzniká filmový kanál Nova Cinema

Následně se má Nova Cinema objevit také v pozemní digitální síti společně s nynějším programem TV Nova. Společnost CET 21, provozovatel Novy, má totiž ze zákona nárok na jednu bonusovou licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání za to, že se přihlásí k plnění Technického plánu přechodu na DVB-T a dobrovolně se vzdá analogových kmitočtů ještě předtím, než jí vyprší platnost současné licence.

NMI20-tip-Vojacek

Manažerkou stanice Nova Cinema by měla být Antoanella Ungureanu, jež původně pracovala pro stanice CMERumunsku, uvedl Marketing a Media. Nova Cinema se bude inspirovat od rumunského programu Pro Cinema, který v roce 2002 založil generální ředitel Pro TV a nynější šéf televizních aktivit CME v České republice, na Slovensku a v Rumunsku Adrian Sarbu.

Provozovatelé kabelových a satelitních filmových kanálů v České republice se nástupu nové stanice obávají. Nova Cinema podle nich sice nemůže nabídnout nikterak odlišný program jako téměř dvě desítky ostatních filmových stanic v tuzemsku, výrazně jí ale pomůže značka Nova.