Hlavní navigace

Nova Cinema oslavila první narozeniny

2. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 12. 2008

První narozeniny oslavila včera bez povšimnutí médií Nova Cinema, tematický kanál, který stejně jako Novu a Novu sport provozuje v České republice společnost Central European Media Enterprises (CME). Nova Cinema zahajovala své vysílání 1. prosince 2007 v 11 hodin americkým seriálem Liga špačků, na dvaadvacátou hodinu pak nachystala premiéru koprodukčního sci-fi Svět zítřka s Angelinou Jolie. Kanál však slouží po celou dobu svého vysílání povětšinou pouze jakési odkladiště již odvysílaných pořadů na hlavní Nově.

Nova Cinema je šířena prostřednictvím kabelových, IPTV a satelitních providerů. Jako neplacený kanál vysílá např. na DVB-S pozici 23.5 st. vých., a to jak u společnosti Gital, tak v platformě Skylink. Divák získá program v základní nabídce při pořízení karty a není už tedy nutné si za něj připlácet. Kanál nedávno také změnil grafiku, což je u televize, která vysílá necelý rok, poměrně neobvyklé. Důvodem však bylo sjednocení kanálů pod společnou značku Nova. K 1. výročí kanálu uspořádá vedení televize z Barrandova tiskovou konferenci, kde by mohlo být prozrazeno, kdy se Nova Cinema objeví v DVB-T.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.