Hlavní navigace

Nova.cz se inspirovala od webů americké ABC a britské BBC

15. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2008

Televize Nova se při přípravě nové podoby velkého zábavného webu Nova.cz inspirovala od podobných projektů americké televizní sítě ABC nebo britské veřejnoprávní televize BBC. Serveru Lupa.cz to řekl Daniel Grunt, ředitel internetu televize Nova. Web odstartuje v pondělí 20. října a zařadí se po bok dalších dvou internetových projektů Novy: zpravodajského serveru tn.cz a komunitního webu Blog.cz.

Struktura webu by měla stát na dvou pilířích. Tím prvním je přímá podpora hlavních pořadů, například seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice, ale naleznete zde také projekty jako jsou Rady ptáka Loskutáka, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl, Eso, atd. Potenciál je podle nás obrovský. Zhruba dva miliony diváků těchto pořadů můžeme přes obsah s přidanou hodnotou přilákat na Internet. Druhý pilíř je náš video archiv, prohlásil Grunt.

ICTZ23

Podle Pavla Krbce, Product Internet Department Managera CET 21, si Nova předběžně vyzkoušela zájem o bezplatný archiv videopořadů na sitcomu Comeback. Navzdory horší kvalitě se ukázalo, že uživatelský zájem o podobné formáty je. První epizody začínaly zhruba na 20 tisících, dnes jsme se dostali již přes padesát tisíc lidí, kteří shlédnou jednu konkrétní epizodu. Proto vidíme ve video archivu skutečný hlavní trhák, řekl Krbec v rozhovoru pro Lupu.

Součástí nového webu Nova.cz budou také magazíny věnované jednotlivým původním pořadům Novy, s unikátním obsahem, který diváci na televizi neuvidí. Z tohoto důvodu jsme si vytvořili tým, který úzce spolupracuje s produkcí pořadů jako je Ordinace v růžové zahradě, Ulice nebo Kriminálka Anděl. Ti pak společně vytvářejí obsah, který v televizi není. To znamená pohledy do zákulisí, dokumenty o natáčení, rozhovory s herci a tvůrci pořadů a nechybí ani některé speciální formáty, dodal Grunt.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.