Hlavní navigace

Nova.cz v novém a ČT 24 v PAL rozlišení

Jiří Macich ml.

Přestože oficiálně má být avizovaná nová podoba stránek nova.cz spuštěna až dnes večer, zájemci již nyní předělané stránky televize Nova naleznou na http://tv.nova.cz/. Dominantou nového webu je vylepšený archiv pořadů ve vyšší obrazové kvalitě. Nova vsadila na Flash. Dříve používala formát Windows Media. Na webu jsou vedle programů všech tří kanálů Novy a profilů televizních osobností Novy také diskuzní fóra k vybraným pořadům. Spuštěna rovněž byla skupina mikrostránek k populárním pořadům…

Přestože oficiálně má být avizovaná nová podoba stránek nova.cz spuštěna až dnes večer, zájemci již nyní předělané stránky televize Nova naleznou na http://tv.nova­.cz/. Dominantou nového webu je vylepšený archiv pořadů ve vyšší obrazové kvalitě. Nova vsadila na Flash. Dříve používala formát Windows Media. Na webu jsou vedle programů všech tří kanálů Novy a profilů televizních osobností Novy také diskuzní fóra k vybraným pořadům. Spuštěna rovněž byla skupina mikrostránek k populárním pořadům Novy, například seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Novou podobu svého archivu s videem ve vyšší kvalitě slibuje divákům také veřejnoprávní Česká televize. Pro začátek na Internetu vysílá ve vyšším rozlišení zpravodajský kanál ČT 24. K dispizici je betaverze vysílání v televizní kvalitě, tedy ve formátu PAL. To bylo pokusně dostupné již dříve, ovšem pouze pro uživatele s IPv6. Nyní je ČT 24 v PAL přístupná i pro uživatele s IPv4.

Našli jste v článku chybu?
21. 10. 2008 23:36
Phil.cz (neregistrovaný)
No asi to chápu, ale je fakt, že o flame (v mém případě vůbec nešlo). Ale ať si dělaj co chtěj ... pro mně jsou to prostě prasata, a na jejich web chodit nebudu.
21. 10. 2008 9:58
pesksk (neregistrovaný)
Asi jenom vám. I jsem slyšel o několika neúspěšných žalobách nespokojených flamerů na majitele serverů. Skončily prostě na tom, že není zákonná povinnost nutit soukromé osoby poskytovat na své náklady komukoliv kdekoliv prostor pro vyjádření. Komu/za kolik/kde to dovolí je čistě jejich věc.