Hlavní navigace

Nova.cz v novém a ČT 24 v PAL rozlišení

19. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože oficiálně má být avizovaná nová podoba stránek nova.cz spuštěna až dnes večer, zájemci již nyní předělané stránky televize Nova naleznou na http://tv.nova.cz/. Dominantou nového webu je vylepšený archiv pořadů ve vyšší obrazové kvalitě. Nova vsadila na Flash. Dříve používala formát Windows Media. Na webu jsou vedle programů všech tří kanálů Novy a profilů televizních osobností Novy také diskuzní fóra k vybraným pořadům. Spuštěna rovněž byla skupina mikrostránek k populárním pořadům…

Přestože oficiálně má být avizovaná nová podoba stránek nova.cz spuštěna až dnes večer, zájemci již nyní předělané stránky televize Nova naleznou na http://tv.nova­.cz/. Dominantou nového webu je vylepšený archiv pořadů ve vyšší obrazové kvalitě. Nova vsadila na Flash. Dříve používala formát Windows Media. Na webu jsou vedle programů všech tří kanálů Novy a profilů televizních osobností Novy také diskuzní fóra k vybraným pořadům. Spuštěna rovněž byla skupina mikrostránek k populárním pořadům Novy, například seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Novou podobu svého archivu s videem ve vyšší kvalitě slibuje divákům také veřejnoprávní Česká televize. Pro začátek na Internetu vysílá ve vyšším rozlišení zpravodajský kanál ČT 24. K dispizici je betaverze vysílání v televizní kvalitě, tedy ve formátu PAL. To bylo pokusně dostupné již dříve, ovšem pouze pro uživatele s IPv6. Nyní je ČT 24 v PAL přístupná i pro uživatele s IPv4.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.