Hlavní navigace

Nova HD zmizí ze satelitu, jinde zůstane do konce roku

12. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 11. 2007

Televize Nova vysílaná ve vysokém rozlišení (HDTV) nejspíš už brzy zmizí ze satelitní platformy CS Link. Server Parabola.cz o tom informovala mluvčí Novy Veronika Šmítková: Experimenty jsou časově omezeny, satelitní vysílání bude pravděpodobně ukončeno v půlce listopadu. Nova HD začala na satelitu vysílat 18. října a její existence by tu tak měla měsíční trvání.

V dalších distribučních platformách se také schyluje ke konci HD testu Novy, přijít tu má ale později. DVB-T a IPTV experimentální HD vysílání by mělo pokračovat do konce roku, uvedla pro Parabolu.cz Veronika Šmítková. Nova HD vysílá v zemských digitálních multiplexech B (Praha – kanál 46) a C (Praha – kanál 64, Brno – kanál 25) i v televizi přes pevnou linku od Telefóniky O2.

MM socky3

Parabola.cz uvádí jako důvod brzkého konce satelitní Novy ve vysokém rozlišení obchodní a další spory. Spekuluje, že společnost CME – vlastník Novy i Galaxie sport – by mohla stáhnout všechny své programy z CS Linku a umístit je na jinou satelitní platformu, např. na systém TeleNor, který podle serveru začíná bojovat o pozici na trhu i v České republice a mohl by CME nabídnout lukrativní podmínky.

Už 1. prosince od 11 hodin Nova vystartuje se svojí „dvojkou“, seriálovým a filmovým programem Nova Cinema. Kde a jak si ho diváci budou moci naladit zatím stanice neinformovala, na „velké“ Nově ale už rozjela upoutávky na nový kanál.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.