Hlavní navigace

Nova HD zmizí ze satelitu, jinde zůstane do konce roku

Televize Nova vysílaná ve vysokém rozlišení (HDTV) nejspíš už brzy zmizí ze satelitní platformy CS Link. Server Parabola.cz o tom informovala mluvčí Novy Veronika Šmítková: Experimenty jsou časově omezeny, satelitní vysílání bude pravděpodobně ukončeno v půlce listopadu. Nova HD začala na satelitu vysílat 18. října a její existence by tu tak měla měsíční trvání.

V dalších distribučních platformách se také schyluje ke konci HD testu Novy, přijít tu má ale později. DVB-T a IPTV experimentální HD vysílání by mělo pokračovat do konce roku, uvedla pro Parabolu.cz Veronika Šmítková. Nova HD vysílá v zemských digitálních multiplexech B (Praha – kanál 46) a C (Praha – kanál 64, Brno – kanál 25) i v televizi přes pevnou linku od Telefóniky O2.

Parabola.cz uvádí jako důvod brzkého konce satelitní Novy ve vysokém rozlišení obchodní a další spory. Spekuluje, že společnost CME – vlastník Novy i Galaxie sport – by mohla stáhnout všechny své programy z CS Linku a umístit je na jinou satelitní platformu, např. na systém TeleNor, který podle serveru začíná bojovat o pozici na trhu i v České republice a mohl by CME nabídnout lukrativní podmínky.

Už 1. prosince od 11 hodin Nova vystartuje se svojí „dvojkou“, seriálovým a filmovým programem Nova Cinema. Kde a jak si ho diváci budou moci naladit zatím stanice neinformovala, na „velké“ Nově ale už rozjela upoutávky na nový kanál.

Našli jste v článku chybu?