Hlavní navigace

Nová hudební televize Help Filmu získala licenci od RRTV

30. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 7. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání společnosti Help Film satelitní licenci na dobu dvanácti let pro program Revolution TV. S odvoláním na předsedu RRTV Václava Žáka o tom informovala agentura ČTK. Televize by měla vysílat z družice Astra 1E, čtyřiadvacet hodin denně, v českém a slovenském jazyce. Zaměřena bude na mladé publikum, hodlá spolupracovat s hudebními vydavatelstvími v obou republikách i nezávislými autory. Start stanice plánuje na 1. ledna 2009.

Společnost Help Film již provozuje v České republice a na Slovensku několik kanálů. Jde o Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox HD a Nostalgii, v Polsku pak ještě o její tamní obdobu Kino Polska. Help Film se také ucházel o udělení licence pro kanál Erox, který měl nabízet erotický obsah, avšak zatím u RRTV neuspěl. V Česku je možné v současné době naladit např. hudební kanály MTV, VH1 nebo domácí Óčko. Ze zahraničních kanálů je blízký tamnímu divákovi také Musicbox.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).