Hlavní navigace

Nova i letos odvysílá Českého slavíka, je i jeho generálním partnerem

7. 10. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
7. 10. 2011

Generálním partnerem šestačtyřicátého ročníku ankety Český slavík Mattoni 2011, jejíž výsledky organizátor zveřejní v sobotu 26. listopadu, se stala televize Nova. Právě na její obrazovce se i letos odehraje udělování těchto cen. V přímém přenosu je Nova nabídne z budovy Státní opery v Praze. Novinkou letošního ročníku je vyhlášení ceny o Nejlepší videoklip MTV, sdělila Marie Fianová z tiskového oddělení Novy. Lokální verzi MTV v České republice a na Slovensku provozuje právě Nova.

Z LOŇSKA: Lucie Bílá během přenosu Českého slavíka na Nově zvala diváky na Primu

Hlasování do Českého slavíka začalo tuto středu 5. října a potrvá až do 20. listopadu. V kategorii zpěvák a zpěvačka budou loňské umístění obhajovat Karel Gott, Petr Kolář, Vojtěch Dyk, Lucie Bílá, Lucie Vondráčková a Ewa Farna. V kategorii nejlepší hudební skupina to budou kapely Kabát, Chinaski a Nightwork. Zároveň budou vyhlášeni vítězové v kategoriích Objev roku, která je určena pro nové interprety, Skokan roku – interpret, který se proti loňskému roku posune výš o největší počet příček, a Absolutní slavík, což je cena pro držitele či držitelku celkově nejvyššího počtu hlasů, přiblížila Fianová.

K TÉMATU: Dara Rollins nesměla moderovat kvůli účinkování na Primě Českého Slavíka

UXD

V nové kategorii Nejlepší videoklip MTV byla nominována hudební videa La La od Debbi, Japan Sugar od DJ Lucca, School Beauty Queen od Charlie Straight a Můj rap, můj svět od PSH. Videoklipy byly odbornou porotou hodnoceny zejména po vizuální stránce dle kvality zpracování, dodala Fianová. V porotě zasednul ředitel česko-slovenské MTV Ondřej Křivka, programová ředitelka Novy a Křivkova předchůdkyně ve vedení lokální verze MTV Alex Ruzek, kreativní ředitel Novy Michal Pacina, filmová kritička Darina Křivánková, výtvarný kritik Radek Wohlmuth, produkční Mirka Adamcová, režisér Pepe Majeský a hudebníci Michal „Romeo“ DvořákRadkem „Karkys“ Karkem.

Současně internetový portál Krásná.cz vyhlašuje anketu pro dívky ve věku 17 až 25 let, které budou hlasovat v anketě prostřednictvím tohoto portálu, o roli dvou hostesek, které se zúčastní přímého přenosu a budou přinášet na pódium ceny vítězům. Možnost přihlásit se do soutěže skončí z časových důvodů již 31. října 2011, tedy ještě před ukončením hlasování v anketě Český slavík Mattoni 2011, doplnila Marie Fianová z Novy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.