Hlavní navigace

Nova International i Markíza International připraveny ke startu

5. 12. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Start nových televizí není zdaleka u konce. Kromě Mňau TV a Primy Comedy Central se blíží i mezinárodní verze Novy a Markízy určené pro sousední trhy.

Markíza a Nova se dočkají mezinárodních verzí

Rozšířit si prostor pro reklamní čas, zamezit nelegálnímu šíření oblíbeného hlavního kanálu na druhé straně hranice bývalé československé federace a „zkasírovat“ operátory placených televizních služeb – to je v kostce důvod, proč tento týden mediální skupina CME ohlásila přípravu nových televizních stanic Nova International (určené pro slovenský trh) a Markíza International (pro český trh). Dosud totiž nebylo možné bezplatné programy Novy na Slovensku a Markízy v Česku legálně sledovat, pokud k tomu jejich provozovatel nedal souhlas. I přesto některé kabelové a satelitní společnosti Novu na Slovensku a Markízu v Česku šíří a CME z toho nemá žádný užitek. Spíše naopak: nejsilnější televizní stanice na obou trzích si navzájem ubírají diváky.

Nyní, když Nova vysílá nějaký drahý film dříve, dívají se lidé (na Slovensku) na Novu, a když pak film vysílá Markíza o měsíc později, má malou sledovanost = malý výnos z reklamy, popisuje situaci Jaromír Glisník, manažer společnosti M7 Group, která v obou zemích provozuje největší satelitní službu Skylink. Nova ale ze sledovanosti dosažené na Slovensku nic nemá, protože ji neměří a nepřipočítává k datům z českých peoplemetrů. Reklamní kampaně, které na ní odsledují slovenští diváci, tak klienti dostávají jako takový bonus navíc zdarma, aniž by to Nova mohla nějak ovlivnit – to by bylo možné pouze v případě, kdy by důsledně zkontrolovala všechny operátory televizních služeb na Slovensku a pod pohrůžkou právních kroků je donutila svoje programy vyřadit.

Jan Potůček: Nova a Markíza International? CET 21 jimi chce zabít dvě mouchy jednou ranou

Lukáš Polák: Nova expanduje na Slovensko, odstartuje tu začátkem příštího roku

Lukáš Polák: Mezinárodní verzi bude mít i slovenská Markíza, expanduje s ní do Česka

Nova Cinema odchází z multiplexu 4

Filmový a seriálový kanál Nova Cinema po dvou letech odchází z terestrického multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting podnikatele a hudebníka Radima Pařízka. Vyplývá to z textové informace, která se objevila jako součást elektronického programového průvodce ve zmiňované síti. Místo názvu pořadu je nyní vysílán text „Prosím, přelaďte“ a jako anotace pak rozšířená informace o tom, že distribuce bude ukončena 7. prosince. Nova Cinema vstoupila do multiplexu 4 v druhé polovině září 2013, vydržela zde tedy přibližně dva roky. Stanice bude pozemní cestou nadále dostupná v multiplexu 2 Českých Radiokomunikací.

V multiplexu 4 se naopak objevila krátká promosmyčka připravované televize Mňau, za níž stojí stejná společnost, která provozuje kulinářský kanál Mňam TV. Promo trvá pouze deset sekund a jeho náplní jsou koťata procházející se z levé strany obrazu na pravou. Mňau TV má velmi podobné logo jako Mňam – liší se pouze barvou a tvarem připomínající kočičí hlavu, shodné je i použité písmo. Nová televize bude zaměřená na domácí mazlíčky – psy, kočičky a další zvířectvo. 14. prosince začne v multiplexu 4 vysílat nová televize Prima Comedy Central. Její promo vysílání by podle informací serveru DigiZone.cz mělo začít o několik dní dříve.

Lukáš Polák: Nova Cinema po dvou letech odchází z multiplexu 4, testovat tu začala Mňau TV


Zdroj: TV Nova

Nova Cinema po dvou letech ukončí paralelní distribuci v DVB-T

Start televize Mňau TV se blíží

Ještě v průběhu tohoto měsíce by měla odstartovat nová televize Mňau zaměřená na kočky, psy a další domácí mazlíčky. Provozovatel stanice to v pátek oznámil s tím, že vysílání bude spuštěno v průběhu druhé poloviny prosince. Chceme v první řadě nabídnout oddech a útěk od všedních starostí. Věříme, že se Mňau může stát tím kanálem, který přivede k televizi celou rodinu, uvedl Pál Milkovics ze společnosti CE Media, která je provozovatelem stanice.

Program je od dnešního dne spuštěn v multiplexu 4 ve zkušební fázi s krátkou upoutávkou. Výrobu bude zajišťovat několik desítek pracovníků v synergii se sesterským kanálem Mňam TV. Jak konkrétně bude programové schéma stanice vypadat, prozatím jeho provozovatel tají. Uvedl nicméně, že půjde o jednoduchý koncept bez složitých programových formátů. Důvodem ke spuštění stanice je skutečnost, že podle průzkumů provozovatele patří Češi k nejvášnivějším milovníkům domácích zvířat na světě. Mňau TV by proto neměla mít o diváky nouzi. Počítá se také s jejich aktivním zapojením do tvorby programu.

Lukáš Polák: Mňau TV má nabídnout oddech a útěk od všedních starostí, odstartuje ještě letos

Mňau TV spustila zkušební vysílání
Autor: repro foto Mňau TV

Mňau TV spustila zkušební vysílání

Stručně

Společnost AMC Networks International – Central Europe nabízí od 1. prosince svou stanici Film+ ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). To, kteří operátoři tento program zařadí do své nabídky, bude záležet na jednáních mezi oběma stranami.

Lukáš Polák: Film+ odstartoval ve vysokém rozlišení, k dispozici bude v placených službách

Nová televize Prima Comedy Central, která bude šířena primárně v nekódovaném režimu prostřednictvím zemského multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, za níž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, bude moci svůj signál šířit také skrze satelitní distribuci.

Lukáš Polák: Lukáš Polák: Prima Comedy Central si zajistila licenci pro další distribuční platformu

Hudebník, podnikatel a majitel vydavatelství Česká muzika Karel Peterka se dostal do problémů s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Z aktuálního zápisu regulátora vyplývá, že Peterkova stanice „TV Písnička a Country no.1“ vysílá v kabelových sítích bez povolení.

Lukáš Polák: Jedné z televizí hudebníka Karla Peterky hrozí, že přijde o licenci

Měsíc uplynul tento týden od chvíle, kdy Rada Českého rozhlasu zvolila prozatímním ředitelem tohoto veřejnoprávního média dosavadního šéfa odboru techniky Karla Zýku. Jak hodnotí ve třetině svého mandátu svoji novou roli a daří se mu plnit úkoly, které na něj přešly od bývalého generálního ředitele Petera Duhana? Zeptali jsme se i na průtahy se samotnou volbou prozatímního ředitele.

Jan Potůček: Karel Zýka: Kandidaturu na generálního ředitele Českého rozhlasu nevylučuji

Český rozhlas bude v následujících týdnech řešit problematické pokrytí VKV signálem některých stanic, které vzniklo po startu ČRo Plus v pásmu FM. Nových vysílacích stanovišť se tak dočkají posluchači Českého rozhlasu Sever, ale i Dvojky.

Lukáš Polák: Český rozhlas chystá spuštění nových VKV vysílačů, vyřeší problematické pokrytí

MM_SS3

Nového šéfredaktora bude mít od 1. ledna 2016 server DigiZone.cz. Jana Potůčka po deseti letech vystřídá Jan Brychta, který přichází z týdeníku Marketing&Media. V titulu, který vydává mediální dům Economia, působil poslední tři roky jako redaktor, zkušenosti má ale také z časopisu Strategie a působil též jako reportér v pořadu Občanské judo na TV Nova.

Redakce: Novým šéfredaktorem serveru DigiZone.cz bude Jan Brychta