Hlavní navigace

Nova kupuje seriál Žena za pultem. Za Železného ho odmítala

9. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
9. 3. 2010

Komunistický seriál Žena za pultem s Jiřinou Švorcovou v hlavní roli se co nevidět objeví na televizi Nova. Nejsledovanější česká televize je podle ekonomického deníku E15 těsně před podpisem smlouvy o nákupu vysílacích práv od České televize. Společně s Ženou za pultem chce Nova získat i další archivní seriál Chlapci a chlapi.

K TÉMATU: Major Zeman na TV Barrandov přitáhl 5 procent diváků u obrazovek

Smlouvy jsou těsně před uzavřením, není důvod, proč bychom tyto seriály Nově neprodali, řekl listu obchodní ředitel ČT Robert Kvapil. Nova konkrétní zájem o Ženu za pultem, která před lety pomohla konkurenční Primě k nebývalému nárůstu sledovanosti, nepotvrdila. E15 upozorňuje, že ČT ke konci loňského roku zvýšila ceny práv ke komunistickým seriálům Československé televize o 200 procent.

ČTĚTE TAKÉ: ČT zvyšuje výrazně ceny svých seriálů pro ostatní televize

Změnily se i podmínky pro užívání nakoupených práv. Televize je mohou získat pouze na jeden rok a místo trojího nasazení mohou seriál odvysílat pouze jednou. Janka Vozárová, generální ředitelka digitální plnoformátové televize Barrandov, která od ČT rovněž nakupuje starší české a československé seriály, už na konci loňského roku DigiZone.cz řekla, že Kavčí hory v případě zájmu několika komerčních stanic o jeden konkrétní titul upřednostňují nejvyšší nabídku.

ROZHOVOR: ČT změnila podmínky pro nakupování starších seriálů, říká šéfka televize Barrandov

UX DAy - tip 2

Zajímavé je, že zatímco Prima za bývalého generálního ředitele Martina Dvořáka postavila svůj úspěch na komunistických seriálech Československé televize a kromě Ženy za pultem odvysílala i Třicet případů majora Zemana, Nova se těmto titulům dlouho vyhýbala. Bývalý šéf Novy Vladimír Železný je přímo odmítal. Po jeho odchodu se na Nově začaly objevovat komunistické kriminální seriály jako Malý pitaval z velkého města, před majorem Zemanem nebo Ženou za pultem ale tato televize dosud uhýbala.

Loni v létě Nova slavila úspěchy s jiným starším seriálem Československé televize Chalupáři. Podle mluvčí Michaely Fričové tehdy každý díl tohoto seriálu sledovalo v průměru 1,9 milionu dospělých diváků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).