Hlavní navigace

Nova má zájem na řádném HD vysílání v Praze

20. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2009

Televize Nova má zájem podílet se na řádném zemském vysílání ve vysokém rozlišení, ale jen na území hlavního města Prahy. Generální ředitel Petr Dvořák si nemyslí, že by se v nejbližším čase komerční jednička rozšiřovala v zemském vysílání v HD verzi i do dalších koutů republiky.

Nova HD je momentálně dostupná přes satelit, kabelové a IPTV vysílání, a můžou ji přijímat i diváci zemského multiplexu 4, který provozuje společnost Telefónica O2. Jenže zde Nova figuruje pouze jako test, nicméně Dvořák včera potvrdil, že má zájem o stálé HD vysílání na území Prahy. „Chceme vysílat ve vysokém rozlišení i přes zemské multiplexy, ale zatím jen v Praze. Momentálně neplánujeme HD verzi nabízet celoplošně,“ uvedl Dvořák. Nicméně v dalších platformách Nova HD prakticky celoplošná je. Přes satelitní službu Skylink je možné sledovat nejen hlavní kanál Novy v HD, ale i stanici Nova sport jako promo pro předplatitele nabídky Multi. Tato akce zatím není časově omezená, měla by trvat několik měsíců.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).