Hlavní navigace

Nová mobilní verze YouTube pro displeje mobilních zařízení

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

YouTube má novou mobilní verzi svého webového rozhraní pro malé displeje mobilních zařízení typu chytrých mobilních telefonů T-Mobile G1, Apple iPhone nebo Palm Pre. Stačí prý do browseru zadat klasickou adresu http://www.youtube.com a k přesměrování na novou mobilní verzi dojde automaticky. Dwipal Desai, což je produktový manažer YouTube, uvádí, že nová mobilní verze je součástí dlouhodobého cíle zpřístupnit v co možná nejlepší kvalitě obsah YouTube nejen na počítačích, ale také v obýváku …

YouTube má novou mobilní verzi svého webového rozhraní pro malé displeje mobilních zařízení typu chytrých mobilních telefonů T-Mobile G1, Apple iPhone nebo Palm Pre. Stačí prý do browseru zadat klasickou adresu http://www.you­tube.com a k přesměrování na novou mobilní verzi dojde automaticky.

Dwipal Desai, což je produktový manažer YouTube, uvádí, že nová mobilní verze je součástí dlouhodobého cíle zpřístupnit v co možná nejlepší kvalitě obsah YouTube nejen na počítačích, ale také v obýváku (naráží na YouTube XL) nebo na displeji mobilních zařízení.

Uživatelé však v tomto kontextu volají po lepší podpoře platforem Symbian S60 a Windows Mobile nebo kompatibilitě s přenosnou herní konzolí Sony PSP. (YouTube Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).