Hlavní navigace

Nova může být spokojená, CME přinesla rekordní tržby

26. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 2. 2009

Bermudská společnost CME, vlastník televize Nova, sice vykázala včera k poslednímu čtvrtletí loňského roku ztrátu ve výši sedm miliard korun, to však neznamená, že by se nedařilo samotnému kanálu. Jak uvedla agentura ČTK, program z Barrandova má za sebou nejlepší rok svoji historie. Televize Nova zvýšila v loňském roce tržby o neuvěřitelných 35 % na zhruba 8,36 miliardy korun. Vedení společnosti s ní tak může být plně spokojeno.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: CME byla koncem roku ve ztrátě sedm miliard

Zisk před zdaněním, úroky a amortizací dosáhl výše 208,7 milionu dolarů a jde o nárůst o 52 milionů dolarů. Prezident CME Adrian Sarbu spokojenost neskrýval. Jsem obzvlášť potěšen výkonem našich televizí v České republice a Rumunsku, které vykázaly dosud nejlepší čísla, konstatoval Sarbu. Skupina Nova si tak dlouhodobě udržuje pozici nejdůležitějšího článku CME – její tržby se na celkových výsledcích bermudské společnosti podílejí 37 procenty.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.