Hlavní navigace

Nova nasadí v říjnu nečekaně pokračování Expozitury, osmnáctidílný seriál Atentát

23. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO – „Atentát je po všech stránkách výjimečný projekt. Vypráví jedinečný příběh, divákům dává možnost nahlédnout do netradičních prostředí,“ uvedla Alex Ruzek.

Ve vysílání televize Nova se už letos na podzim objeví nečekaně pokračování Expozitury, osmnáctidílný seriál Atentát. Nejsledovanější komerční stanice o jeho nasazení informovala dnes s tím, že první díl bude pro diváky připraven v pondělí 12. října od 21:40, další části pak vždy s týdenní periodicitou. Nasazení Atentátu je překvapivé zejména proto, že Nova spíše naznačovala, že s ním počítá až pro příští rok. Televize slibuje vzrušující příběh odhalující kriminální kauzy a velká tajemství na pozadí životů prezidenta České republiky Václava Wolfa (Jan Kraus), jeho nejbližší ochránkyně Terezy Hodačové (Hana Vagnerová) a bývalého vyšetřovatele ÚOOZ Dana Chládka (Robert Jašków).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nova chystá další kriminálku a pokračování Expozitury, podzim bude ve znamení „klasiky“

Atentát je po všech stránkách výjimečný projekt. Vypráví jedinečný příběh, divákům dává možnost nahlédnout do netradičních prostředí, celý je natočený filmovými postupy, a především je skvěle obsazen. Nemůžeme se dočkat, až jej diváci uvidí. A pozor, seriál je velmi návykový, konstatovala programová ředitelka skupiny Nova Alex Ruzek. Hlavní hrdiny seriálu doplní žena prezidenta republiky Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová profesní partnerka Eva Jánská (Andrea Opavská).

MM socky3

Z ARCHIVU: Nova začala s natáčením druhé řady Expozitury, slibuje pohled do vyšších kruhů

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení, prozradila k ději mluvčí Novy Anna Suchá.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.