Hlavní navigace

Nova nebude O2 Extraligu vysílat online, exkluzivitu má Telefónica

5. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova resp. její sportovní sestřička Nova Sport se netají ambicemi s internetovými sportovními přenosy pod hlavičkou serveru tn.cz. K online přenosům z fotbalové Ligy mistrů nebo Kontinentální hokejové ligy však v dohledné době nepřibude česká nejvyšší hokejová soutěž O2 Extraliga, kterou kanál Nova Sport začal vysílat minulý týden. Exkluzivní práva pro vysílání přenosů z O2 Extraligy na Internetu má společnost Telefónica O2, zdůvodnil to Marek Kindernay, ředitel kanálu Nova Sport. Telefónica O2…

Nova resp. její sportovní sestřička Nova Sport se netají ambicemi s internetovými sportovními přenosy pod hlavičkou serveru tn.cz. K online přenosům z fotbalové Ligy mistrů nebo Kontinentální hokejové ligy však v dohledné době nepřibude česká nejvyšší hokejová soutěž O2 Extraliga, kterou kanál Nova Sport začal vysílat minulý týden. Exkluzivní práva pro vysílání přenosů z O2 Extraligy na Internetu má společnost Telefónica O2, zdůvodnil to Marek Kindernay, ředitel kanálu Nova Sport. Telefónica O2 nabízí za poplatek hokejové přenosy zákazníkům své IPTV služby O2TV.

Na Internetu lze sledovat O2 Extraligu prostřednictvím projektu Hokej TV, na kterém Telefónica O2 spolupracuje se serverem Hokej.cz. Kvalita ovšem nedosahuje komfortu přenosu připravovaného primárně pro televizi. Nova připustila, že není proti spolupráci, kdy by své přenosy z nejvyšší české hokejové soutěže poskytla Telefónice O2. Zatím se na nás v této věci nikdo neobrátil. Pokud by ale Telefónica O2 měla zájem vysílat náš přenos ve své síti nebo na Internetu, dohodě bychom se nebránili, dodal Marek Kindernay pro server DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).