Hlavní navigace

Nová „Nemocnice“ bude na Internetu dříve než v televizi

15. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuzemské televize nabízejí epizody svých seriálů v internetových půjčovnách. Nova a Česká televize za poplatek, Prima dokonce zdarma. To není žádná novinka. Doposud ale až na jednu výjimku platilo, že nová epizoda byla do archivu internetové půjčovny zařazena až po televizní premiéře a dříve například v případě Novy dokonce i se zpožděním několika týdnů. Česká televize však epizody z nového seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy nabídne internetovým uživatelům vždy týden před televizní…

Tuzemské televize nabízejí epizody svých seriálů v internetových půjčovnách. Nova a Česká televize za poplatek, Prima dokonce zdarma. To není žádná novinka. Doposud ale až na jednu výjimku platilo, že nová epizoda byla do archivu internetové půjčovny zařazena až po televizní premiéře a dříve například v případě Novy dokonce i se zpožděním několika týdnů. Česká televize však epizody z nového seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy nabídne internetovým uživatelům vždy týden před televizní premiérou. Podobný koncept vyzkoušela už na jaře, když před televizním odvysíláním vypouštěla na Internet epizody z druhé řady seriálu Dobrá čtvrť (Tisková zpráva)

Konkurenční televize Nova se zase pro změnu rozhodla podpořit zatím neslavnou návštěvnost svého bulvárně-zpravodajského serveru tn.cz a jeho uživatelům nabízí bezplatné shlédnutí epizod nového sitcomu Comeback, na jehož tvorbě se podílí Tomáš Baldýnský a v hlavních rolích se představují Tomáš Matonoha a Martin Dejdar. Bohužel je však flashové video jen ve velmi malém rozlišení, které pro sledování není zrovna komfortní.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.