Hlavní navigace

Nova odmítá, že by ovlivňovala tendr na nového provozovatele peoplemetrů

16. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 9. 2011

Nařčení z ovlivňování tendru na provozovatele elektronického měření sledovanosti televizí v České republice na období po roce 2013 odmítla televize Nova. V oficiálním tiskovém prohlášení, které v pátek večer rozeslal médiím ředitel PR Vladimír Mužík, televize popírá, že by vyvíjela tlak na výběr jednoho konkrétního dodavatele dat sledovanosti (jeho název neuvedla). Do tendru postoupily firmy Mediaresearch (peoplemetry provozuje nyní) a TNS AISA (měřila sledovanost českých televizí před firmou Mediaresearch).

K TÉMATU: O novém provozovateli peoplemetrů se rozhodne mezi dvěma agenturami

Společnost CET 21 spol. s r.o. (CET 21), součást CME – veřejně obchodovatelné společnosti, a zároveň jeden z největších přispěvatelů v rámci Asociace televizních organizací (ATO), odmítá s odkazem na spekulace, které se v posledních dnech objevily, veškerá nařčení, že by v rámci tendru na dodavatele dat elektronického měření sledovanosti televizního vysílání pro období od roku 2013, preferovala některého z kandidátů na úkor ostatních, a že by v tomto směru vyvíjela jakýkoli nezákonný nátlak, píše Nova v prohlášení.

ČTĚTE TAKÉ: Výběr nového provozovatele peoplemetrů se zdrží, ATO posunula uzávěrku

CET 21 se podle tohoto prohlášení z pozice člena a zároveň jednoho z největších přispěvatelů ATO chce zasadit o to, aby tendr proběhl přísně v souladu se zadávací dokumentací a platnými právními předpisy. Naším jediným cílem je, aby tendr v zájmu všech zainteresovaných subjektů a našich diváků proběhl přísně v souladu se zadávací dokumentací a platnými právními předpisy, aby v souvislosti s výběrem provozovatele nevznikl ani stín pochybnosti o jeho regulérnosti a jeho výsledky byly do budoucna nenapadnutelné, vysvětluje Nova.

MM socky3

NAPSALI JSME: Ředitel Novy se stal prezidentem ATO, která měří sledovanost

Pokud výběrové řízení neproběhne v souladu se zadávací dokumentací a platnými právními předpisy, jsme připraveni jeho výsledek napadnout všemi dostupnými právními prostředky a podniknout veškeré kroky k tomu, aby byl proces peoplemetrového měření v České republice hodnověrný a nezpochybnitelný, varuje nejsledovanější česká televize. Tendr na nového provozovatele peoplemetrů je ostře sledovaný všemi televizemi, protože vítěz může nabídnout zpřesnění dat i měření sledovanosti mimo domácnosti, odkud nyní pochází veškerá čísla z peoplemetrů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.