Hlavní navigace

Nova opět promluvila o vysílání ve 3D, poprvé před diváky

7. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
7. 10. 2010

Diváci televize Nova dostali v neděli první důkaz o tom, že tato stanice připravuje vysílání ve třetím rozměru. Krátce se o něm zmínil v talentové show Talentmania moderátor Leoš Mareš v souvislosti s výhrou, kterou mohou hlasující získat – 3D televizor. Na tuto skutečnost upozornili jako jedni z prvních v diskusním fóru čtenáři našeho webu.

K TÉMATU: Nova by mohla rozjet dvě až čtyři nové tematické televize. A chystá 3D

Touto novou technologií se Nova už dlouhodobě zaobírá a v blízké budoucnosti chystá 3D vysílání přinést divákům v rámci svého programu, uvedla dnes pro server Mediálne.sk mluvčí nejsledovanější české televize Michaela Fričová. Bližší informace prozatím nesdělila. Vůbec poprvé nastínil možnost vysílání ve třetím rozměru technický ředitel Novy Ivo Ferkl na konferenci Svět televizní budoucnosti, která se konala v květnu v Praze v rámci testu systému DVB-T2.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Toshiba představila v Japonsku 3D televizory bez brýlí

Jedna z našich sesterských televizí, Pro TV v Rumunsku, připravuje testy 3D vysílání v Bukurešti. A i my se připravujeme na 3D vysílání, uvedl tehdy Ferkl. V České republice je trojrozměrný obraz prozatím vzácností. Na prodejnách elektroniky sice není problém sehnat 3D televizory a patřičné vybavení, nicméně to, co v tuzemsku chybí, je právě obsah. S 3D rozměrem koketuje například největší kabelový operátor UPC v rámci programu HD+, na Slovensku dokonce firma plánuje spuštění plnohodnotného programu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).