Hlavní navigace

Nova oslovuje dokumentaristy, chce přijít s novými formáty

30. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2007

Televize Nova se chce v příštím roce více zaměřit na dokumentární žánry a nabízí proto spolupráci českým dokumentaristům. Minulý týden kvůli tomu dokonce uspořádala speciální seminář na Mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě, kde její analytik Milan Kruml a vedoucí oddělení nových formátů Radek Bajgar prezentovali představu, o jaké typy dokumentů by měla nejsledovanější česká televize zájem.

KL22 hlasovani

Nova se chce zaměřit především na docu-soap, v českém prostředí známý například v podobě seriálu Ze života zvířat, který pro Českou televizi připravoval moderátor Jan Kraus. Nebrání se ale ani dalším typům dokumentu, pokud by se hodily do jejího programového schématu. Podle Krumla jde televizi především o „reality“, tedy zobrazování skutečného života, byť by autor do této reality více či méně zasahoval.

Zástupci oddělení vývoje nových formátů Novy v Jihlavě vyzvali dokumentaristy, aby jim do 8. listopadu zasílali své náměty a témata a následně 15. listopadu uspořádají jejich společnou prezentaci. Komunikaci s autory má za Novu na starost Tomáš Feřtek, donedávna šéfreportér týdeníku Reflex. Na projektu se podílí rovněž filmový publicista a spolupracovník Reflexu Tomáš Baldýnský.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.