Hlavní navigace

Nova podepsala smlouvu na šíření v satelitním CS Linku

9. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2007

Diváci satelitní platformy CS Link se konečně dočkají televize Nova. Její provozovatel, společnost CET 21, totiž podle serveru SatCentrum.com podepsal smlouvu s jedním z distributorů dekódovacích karet této satelitní služby, firmou Gital. Webu to potvrdila tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková.

ICTZ23

Smlouva mezi CET 21 a společností Gital je již podepsána. Datum, kdy se Nova na satelitu objeví, už je jen záležitostí společnosti Gital a vlastního technického propojení, respektive začlenění do vysílaného multiplexu, cituje SatCentrum Šmítkovou. Program bude kódovaný systémem CryptoWorks, stejně jako ostatní zakódované programy CS Linku.

Novu by časem měli přijímat i diváci, kteří sledují CS Link prostřednictvím karet společnosti Trade and Technology. Podle jejich vyjádření jednají s Novou a mají zájem o brzké přidání této stanice na abonentské karty, píše SatCentrum. Trade and Technology však bude muset nejprve požádat Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o registraci převzatého vysílání Novy. Stejnou žádosti společnosti Gital rada schválila v polovině prosince 2006.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.