Hlavní navigace

Petr Dvořák: Nova přijde s vlastní taneční show na podzim 2008

5. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2007

Televize Nova chce v příštím roce přijít s vlastní taneční show, která by ale nebyla zaměřená čistě jen na taneční disciplíny. Ve světě taneční show pořád letí, ale my hledáme variantu, která míří dál, kde nejde jen o tanec. Počítáme s ní na podzim 2008, prohlásil v rozhovoru pro MF Dnes generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Nova nyní podle Dvořáka počká, jak uspěje Česká televize s druhou řadou taneční show StarDance. První řada dosahovala v průměru dvou milionů diváků a první program ČT díky ní ve sledovanosti porážel Novu. Na Slovensku tuto show vysílala sesterská stanice Novy, komerční televize Markíza.

ebf - tip do článku - debata

Na jaro plánuje Nova licencovanou hudební soutěž X Factor. Castingy na soutěžící začínají už tento měsíc a jak už dříve sdělila mluvčí televize Veronika Šmítková, zařazení X Factoru znamená, že Nova v příštím roce nepočítá s další řadou soutěže Česko hledá SuperStar. Podle Dvořáka chce televize pokračovat také v žánru Výměny manželek nebo Vem si mě! Na stole už máme dvě či tři sondy do rodin. Děláme je jinak než v zahraničí a diváci o ně mají zájem, řekl šéf Novy.

V příštím roce se na obrazovce Novy také objeví původní krimiseriál, na jehož scénáři pracuje tým publicistického pořadu Na vlastní oči. Máme čtyři náměty, z nichž nejdál je série podle skutečných případů Berdychova gangu, prozradil Dvořák. Nova také počítá s volným cyklem televizních filmů pro ženy a letošního Silvestra chce opět vysílat živě z Václavského náměstí v Praze.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).