Hlavní navigace

Nova prodala námět seriálu Expozitura do USA. V Česku se ještě nevysílal

18. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
18. 4. 2011

OPRAVENO Přesto, že seriál Expozitura je natočený už od roku 2008, ale v České republice se ještě nevysílal, televize Nova, respektive sesterská distribuční společnost MediaPro Distribution, která ho má připravený v šuplíku, již prodala jeho námět do USA. Informovala o tom mluvčí stanice Michaela Fričová. Formát seriálu, který vznikl na motivy případu takzvaného Berdychova gangu, koupili společnosti Resonant TV a Fluent Media Group. Tento krok pochopitelně vysílání seriálu v Česku do budoucna neohrozí.

ČTĚTE TAKÉ: Třetí řadu Comebacku a seriál Expozitura si Nova nechává na příští rok

Šestnáctidílný seriál byl natočen díky zkušenostem bývalých investigativních publicistů Novy Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří v současné době vytváří pro konkurenční Primu formát Soukromá dramata. V každém díle se také uzavře jeden dílčí případ. Hlavní drama však sledujeme ve strhujícím příběhu policistky a jejího parťáka, kteří se postavili jednomu z největších zločineckých gangů, jež kdy na našem území operoval. Většina hlavních aktérů, kteří sloužili coby předloha hrdinů seriálů, dodnes žije, uvedla mluvčí Fričová. Do hlavních rolí byli obsazení například Hana Vágnerová, Jan Dolanský nebo Pavel Zedníček.

MMF24

Hlavní hrdinové seriálu Expozitura. (Foto: archiv TV Nova)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).