Hlavní navigace

Nová publikace připomíná 99 významných rozhlasových dokumentaristů

28. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

PŘEBAL UVNITŘ „Kniha je jedinečná především svou informační hodnotou a také tím, že vznikla z občanské iniciativy,“ uvedl Michal Bureš ze Sdružení pro rozhlasovou tvorbu.

Vydavatelství Radioservis, které spadá pod Český rozhlas, připomíná 90. výročí veřejnoprávní instituce další zajímavou publikací, a to konkrétně knihou s názvem „99 významných tvůrců rozhlasových dokumentů“. Jde o celkově již třetí knihu z rozhlasové historie. Zachycuje osobnosti rozhlasové historie i současnosti – tentokrát ty z nich, kteří se věnovali a věnují především rozhlasovému dokumentu, píše na svém webu Radioservis. V publikaci figurují taková jména jako Adam Drda, Milan Bauman, Otka Bednářová, Miloň Čepelka, Tomáš Černý, Jiří Hubička, Bronislava Janečková a mnozí další.

CIF23

NEPŘEHLÉDNĚTE: 18 tisíc lidí sledovalo na YouTube přenos z 48-hodinového maratonu Radiožurnálu

Kniha je jedinečná především svou informační hodnotou a také tím, že vznikla z občanské iniciativy – autoři jsou rozhlasoví teoretici, studenti, příznivci rozhlasu, samozřejmě rozhlasáci. Práce na ní trvaly více než 2 roky, řekl serveru DigiZone.cz Michal Bureš, předseda Výkonného výboru Sdružení pro rozhlasovou tvorbu, a dodal: Publikace tematicky i vizuálem navazuje na knihy, na jejichž vzniku jsme se rovněž podíleli: Od mikrofonu k posluchačů a 99 významných uměleckých osobností rozhlasu. Vysílání Československého rozhlasu bylo zahájeno 18. května 1923 ze stanu v pražských Kbelích pod tehdejším názvem Radiojournal.

Přebal knihy 99 významných tvůrců rozhlasových dokumentů
Autor: Radioservis

Přebal knihy 99 významných tvůrců rozhlasových dokumentů

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).