Hlavní navigace

Nova s Primou nedodržují časy vysílání. RRTV je proti nim bezbranná

13. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 9. 2010

Televizní diváci, kteří sledují talentové show na obrazovkách televizí Nova a Prima, si jistě všimli toho, že spolu s nimi přišel také jeden velký a záměrný nešvar. Je jím absolutní nedodržování pevně daného programového schématu v době jejich vysílání. To se projevuje hned na několika faktorech – začátcích a koncích obou show i jejich délce.

Na DigiZone.cz jsme vám informovali o tom, jak vypadalo vysílání obou komerčních televizí během prvních dílů Česko Slovensko má talent a Talentmanie. Stanice ale v nedodržování stanovených časů nadále pokračují. Například nejsledovanější česká televize včera ukončila svou hlavní zpravodajskou relaci Televizní noviny (plus blok věnovaný sportu a počasí) až ve 20:21, tedy v době, kdy již dávno měla běžet talentová show, která je připravována ve spolupráci se slovenskou Markízou.

Content First 2022_tip temata

Diváci, kteří chtěli sledovat publicistické Střepiny, jež byly naplánované na desátou večerní, se jich dočkali až o půl hodiny později, v době, kdy již měl běžet americko-britský film Spálené vzpomínky. Prima pro změnu do své talentové show, která trvala jako už tradičně přibližně do desáté hodiny večerní, v programovém schématu plánované do čtvrt na deset, Česko Slovensko má talent nedala opět v první polovině vůbec reklamu, což ale jistě diváci přivítali.

Tyto kroky ze strany obou televizí mají pochopitelně za úkol zabránit jedinému – sledování konkurenční talentové show. Na tuto skutečnost doplácí především televizní divák, který se tak nemůže na nedělní prime-timové programové schéma Novy s Primou vůbec spolehnout. Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) chodí v tomto směru velká vlna stížností ze strany diváků. Problém je však v tom, že RRTV s tím nemůže nic dělat, protože na tento problém nemyslí legislativa.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.