Hlavní navigace

Nova se chce vydat do budoucna cestou tematických stanic

6. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

6. 6. 2011

Spouštět do budoucna především tematické kanály. Taková je strategie, kterou se bude do budoucna řídit televize Nova. V rozhovoru pro server Mediaguru.cz to uvedl generální ředitel této stanice Jan Andruško. Rozhodně chceme nabízet kanály zaměřené na určitá témata a na určité skupiny diváků. Nemáme v plánu od tohoto záměru ustupovat, konstatoval Andruško.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nova si zaregistrovala loga pro možný dámský kanál Nova Doma a Nova Lady

Jak již ze zpráv od našeho serveru víte, Nova má v tuto chvíli registrovanou řadu ochranných známek, což podtrhuje i strategii, o které hovořil současný šéf TV Nova. Mezi nimi nechybí mimo jiné Nova Men, Nova Action, Nova Zone nebo Nova Arena. Mediální odborníci však hovoří v současné době jako o nejpravděpo­dobnější nové stanici z rodiny nejsledovanější tuzemské televize o Nova Doma. V současné chvíli jsme těsně před rozhodnutím, kdy a který kanál spustit, sdělil Andruško.

K TÉMATU: Programová ředitelka Novy: Brzy spustíme další tematické kanály

Generální ředitel televize Nova odmítl, že by nějakým výrazným faktorem při spouštění nové stanice bylo to, s čím na trh přichází konkurence. Do diskuse vstupují i úvahy, zda má jít o kanály neplacené, nebo placené, což může tvořit další poměrně širokou rodinu kanálů. Je jasné, že těch témat a tematických kanálů zase není nekonečné množství. Podle mě jsou to jednotky, těžko říci, zda čtyři nebo pět, přiblížil šéf Novy, který zároveň nevyloučil, že by se v budoucnu mohl objevit v DVB-T například podobný kanál, jako je Nova Sport, ale v nekódované verzi.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Ministerstvo kultury chce uzákonit konec digitalizace na 11.11.2011

Jako termín ukončení procesu digitalizace by Andruško rád viděl 11. listopad letošního roku. Vycházíme z toho, že v tento den nastává (…) tzv. analogová tma, uvedl generální ředitel televize Nova. Ten je mimochodem i velkým bojovníkem za to, aby veřejnoprávní televize přišla po tomto datu o možnost vysílání reklamy. Zopakoval to i v rozhovoru pro Mediaguru.cz. V případě, že by reklama na ČT zůstala, Nova nevylučuje přistoupit k obranným krokům na ochranu svých zájmu. Nechci rovnou vyhrožovat arbitráží, protože doufám, že tak daleko ještě nejsme, uklidnil Andruško.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.