Hlavní navigace

Nova i ČT seznámí novináře s vlastním pohledem na digitalizaci

20. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 6. 2007

Televize Nova svolala na zítřejší dopoledne mimořádnou tiskovou konferenci, na které chce novináře seznámit se svým postojem k současnému stavu digitalizace. Zástupci Novy tak veřejně vůbec poprvé sdělí své připomínky k původnímu návrhu „digitální“ novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, k němuž byla nejsledovanější české televize velmi zdrženlivá.

Pozvánku na tiskovou konferenci rozeslala Nova v úterý krátce poté, co server Česká média přinesl informaci, že v sídle ministerstva vnitra proběhla pracovní schůzka zástupců předkladatelů takzvané mininovely vysílacího zákona. Představitelé ministerstev vnitra, kultury a průmyslu a obchodu se na ní měli společně se zástupci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a Úřadu na ochranu hospodářské soutěže dohodnout na finální verzi této „mininovely“.

ebf - partner 1

K návrhu se má ještě vyjádřit Legislativní rada vlády, jejíž připomínky byly hlavním bodem úterní schůzky na ministerstvu vnitra. Vláda se má novelou zabývat 11. července a k poslancům se návrh dostane zřejmě „již“ na srpnové schůzi.

Neformální setkání s novináři na téma digitalizace naplánovala na zítřek také Česká televize. Začíná půldruhé hodiny před tiskovou konferencí Novy, tedy v 9:30, v Televizních saloncích na Kavčích horách.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).