Hlavní navigace

Nová online služba nabízí bezplatný odhad nemovitosti

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová česká služba odhadonline.cz nabízí bezplatné vytvoření orientačního odhadu ceny nemovitosti jako je pozemek, byt či rodinný dům. Po vyplnění jednoduchého dotazníků o povaze a stavu nemovitosti dorazí odhadovaná cena e-mailem či SMS zprávou už prý během dvou dnů. Takový odhad sice nemá váhu znaleckého posudku a vzhledem ke stručnosti dotazníku je skutečně jen orientační, ovšem je vypracován zdarma. Služba je financována z reklamy, která dorazí do e-mailové schránky spolu s vypracovaným…

Nová česká služba odhadonline.cz nabízí bezplatné vytvoření orientačního odhadu ceny nemovitosti jako je pozemek, byt či rodinný dům. Po vyplnění jednoduchého dotazníků o povaze a stavu nemovitosti dorazí odhadovaná cena e-mailem či SMS zprávou už prý během dvou dnů. Takový odhad sice nemá váhu znaleckého posudku a vzhledem ke stručnosti dotazníku je skutečně jen orientační, ovšem je vypracován zdarma. Služba je financována z reklamy, která dorazí do e-mailové schránky spolu s vypracovaným odhadem.

Cílem služby je podle ředitele projektu Martina Pospíšila nabízení aktuálních informací o ceně nemovitostí. Banka vám okamžitě sdělí, jakými finančními prostředky disponujete na účtu, hodnotu nábytku, šperků a dalších movitých věcí také přibližně znáte. Jediné, čím si velmi často nejste přesně jisti, je aktuální hodnota vašich nemovitostí, uvedl Martin Pospíšil a dodal: Cena, kterou určíme, můžeme označit za tzv. cenu obvyklou a měla by se v případném prodeji stát přijatelnou jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího. Měla by tak být dobrým základem pro případné stanovení ceny smluvní. Provozující společnost XP invest ubezpečuje, že uživatele své služby nebude později obtěžovat jakýmikoliv nabídkami či další reklamou. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.