Hlavní navigace

Nova Sport má smůlu, vysílací práva pro hokejovou Ligu mistrů získal Slovak Sport

Lukáš Polák

„Je to na velmi dobré cestě domluvit se na následující tři roky, po které bychom ji vysílali exkluzivně pouze my,“ řekl v první polovině února DigiZone.cz tehdejší šéf Novy Sport Marek Kindernay.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nova Sport nakonec hokejovou Ligu mistrů vysílat nebude. Soutěž, o níž hovořil v nedávném rozhovoru pro redakci DigiZone.cz Marek Kindernay, dnes již bývalý ředitel tohoto tematického kanálu, nakonec získal konkurenční Slovak Sport. Provozovatel kanálu o tom informoval dnes prostřednictvím tiskové zprávy. Exkluzivní vysílací práva se týkají jak Slovenska, tak i České republiky. Slovak Sport bude sázet především na zápasy týmu HC Košice, ale také téměř dvacítku duelů, v niž se objeví česká družstva. Provozovatel kanálu slibuje komentátory ve slovenštině i češtině a zároveň HD kvalitu.

CIF-tip-temata1

NEPŘEHLÉDNĚTE: Soumrak Novy Sport? Ořezává program, zmizela z UPC a opouští ji ředitel

Začátkem letošního února přitom vše ukazovalo na to, že vysílací práva hokejové Ligy mistrů získá právě mediální skupina Nova. Ta se zde měla začít vysílat v srpnu. Tam je to na velmi dobré cestě domluvit se na následující tři roky, po které bychom ji vysílali exkluzivně pouze my. V této soutěži bude pět českých týmů, takže by to bylo velmi zajímavé, konstatoval tehdy Kindernay. Nova Sport nedávno zmizela z nabídky největšího kabelového operátora u nás, společnosti UPC Česká republice. Firma taktéž přišla o HD verze kanálů Nova, Nova CinemaFanda. Novu Sport v nabídce nahradily právě stanice Slovak Sport.