Hlavní navigace

Nova Sport odvysílá v sobotu přenos finále FA Cupu s Čechovou Chelsea

3. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro českého brankáře Petra Čecha půjde o čtvrté finále FA Cupu za dobu jeho působení v klubu Chelsea. Soupeřem jim bude Liverpool.

Finále FA Cupu, anglického fotbalového poháru, který je nejstarší ligovou soutěží na světě, odvysílá tuto sobotu živě placený kabelový a satelitní kanál Nova Sport. O titul se utká Chelsea, v níž působí český gólman Petr Čech, s Liverpoolem. Přenos na Nově Sport začne v 18:15 hod. „Českého brankáře ve službách Chelsea čeká už čtvrté finále FA Cupu v kariéře. Zatím má stoprocentní úspěšnost: v letech 2007, 2009 a 2010 ve finálovém utkání pokaždé uspěl,“ konstatuje ředitel Novy Sport Marek Kindernay.

K TÉMATU: Nova Sport přijde o Ligu mistrů. Nechtěli jsme jít do cenové války, říká Andruško

cif-tip-firmy

Liverpool pro změnu letos bodoval v Carling Cupu, v němž získal pohár. „Mírným favoritem jsou Blues z Londýna, a to díky lepšímu postavení v ligové tabulce i aktuální formě. Minulý týden dokonce vyřadili z Ligy mistrů slavnou Barcelonu, považovanou dlouhodobě za nejlepší tým této planety,“ připomíná Kindernay. Liverpool je ale historicky v FA Cupu úspěšnější, titul slavil již sedmkrát, zatímco Chelsea šestkrát.

„Zajímavou příchuť celému duelu dodává i fakt, že tři dny po finále se obě mužstva utkají znovu, tentokrát pro změnu v lize na Anfield Road. Pro Chelsea bude i tento duel velmi důležitý, protože má stále naději na umístění do 4. příčky, která zaručuje předkolo Ligy mistrů. Kdyby k tomu přidala i cenný vavřín, byla by její sezóna považovaná za vydařenou,“ dodává šéf Novy Sport.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.