Hlavní navigace

Nova sport se představí novinářům zvlášť v ČR i na Slovensku

4. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 9. 2008

1. října se má zatím podle nepotvrzené informace serveru satCentrum.com přejmenovat sportovní kanál Galaxie sport na Nova sport. Stane se tak při příležitosti konání velkého sportovního svátku, kterým je utkání severoamerické NHL mezi New Yorkem Rangers a Tampou Bay Lightning v pražské O2 areně. To je stanoveno na 4. října. Televize Nova už proto určila také termín, kdy představí nový sportovní kanál novinářům. I když hovořit o jednom datu by bylo nesprávně. Seznámit s novou podobou Galaxie sport se totiž budou moci jak novináři v Česku tak i na Slovensku.

UXD

K TÉMATU: Galaxie sport se má přejmenovat na Novu sport od 1. října

Na úterý 9. září svolala česká komerční jednička tiskovou konferenci do pražského hotelu Intercontinental, o den později se uskuteční meeting také v bratislavské restauraci UFO. O slovenské akci informoval server Mediálne.sk. Nova sport zatím zůstává obestřena řadou neznámých. Novinářům bylo představeno pouze logo stanice a prosakují také zprávy o tom, že se chystají nové pořady a vysílání ve vysokém rozlišení. Ředitelem Novy sport bude současný programový šéf Galaxie sport Marek Kindernay (bratr zakladatele Galaxie sport Martina Kindernaye). Nova zároveň připravuje užší propojení redakce Novy sport s redakcí sportu mateřského kanálu Novy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.