Hlavní navigace

Nova sport uvažuje o samostatném programu pro Slovensko

7. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 8. 2009

Česko-slovenský sportovní kanál Nova sport uvažuje o spuštění samostatné odnože pro slovenský trh, který by vykrýval tamní prostor. Serveru Digizone.cz to řekl ředitel stanice Marek Kindernay s tím, že konkrétní rozhodnutí zatím nepadlo. Jak ale uvedl, Nova sport se neplánuje ze slovenského trhu stáhnout, pouze se uvažuje nad spuštěním jistého doplňkového kanálu.

K TÉMATU: Nova Sport získala fotbalovou Ligu mistrů a jedná o hokejové extralize

Jsme dost omezeni tím, že sportovní práva nakupujeme pro obě země. Některé práva pro slovenský trh ale nevyužíváme, uvedl Kindernay. Podle něj by proto mohl mít smysl samostatný kanál pro slovenský trh, který by částečně využil zbytková práva na přenosy, které se neobjeví na Nově sport. Musíme si ale spočítat, nakolik by se nám provoz podobného programu vyplatil, dodal šéf Novy sport.

Na serveru Digizone.cz jsme již v únoru informovali, že Slovenská televize údajně získala informace, že Markíza v letošním roce přejmenuje Novu sport na Slovensku na Markízu sport. Podobná informace se podle serveru Mediálne.sk objevila v programové strategii STV Trojky. Ředitel Novy sport Marek Kindernay tuto informaci nepotvrdil, zatím se k ni nevyjádřila ani Markíza.

DALŠÍ INFORMACE: Dilema CME s tematickými kanály: synergie versus značky

MM socky3

Nicméně politikou CME je úzká spolupráce mezi jejími stanicemi. Pokud ale chce konglomerát produkovat společný kanál pro více jak jeden trh, naráží na problém silných značek. Důvodem je fakt, že ve většině zemí, kde CME působí, má vybudované silné značky. I proto je pro ni výhodnější produkovat nové doplňkové kanály pod příbuznými značkami.

Problémem Novy na Slovensku je i fakt, že pod touto značkou tam působí jen kanál Nova sport. Hlavní kanál Novy a filmový kanál Nova Cinema je pro slovenské diváky nedostupný. Proto by v určitém horizontu mělo smysl spustit odnož Novy sport pro slovenské diváky například pod značkou Markízy.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.