Hlavní navigace

Nova stále ještě neví, které analogové vysílače vypne o půlnoci na pátek

29. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 6. 2011

Velkou neznámou bude během zítřejšího vypínání hlavních analogových televizních vysílačů ve východních Čechách a na jižní Moravě postup televize Nova. Vedení Novy totiž podle informací serveru DigiZone.cz stále ještě nerozhodlo, které analogové vysílače v územních oblastech Trutnov a Brno vypne a na kterých bude dál vysílat. Česká televize a Prima, kterých se vypínání rovněž dotkne, již seznamy všech vypínaných vysílačů a dokrývačů zveřejnily.

K TÉMATU: Prima vypne k 30. červnu celkem 44 analogových vysílačů a dokrývačů

Tipy C

Podle Technického plánu přechodu, „jízdního řádu“ české digitalizace, by měly televize povinně o půlnoci z 30. června na 1. července vypnout analogové vysílání z libereckého Ještědu, krkonošské Černé hory, Litického Chlumu u Rychnova nad Kněžnou, Krásného u Pardubic, Kamenné Hory u Svitav a na jihomoravských vysílačích Kojál, Děvín u Mikulova a Babí lom u Hodonína. Programy ČT 1 a Prima na toto vypínání upozorňují informačními lištami přímo v obraze, ČT 1 navíc obsahuje v pravém dolním rohu obrazovky varovný piktogram složený ze čtyř šedivých čtverečků.

Podrobný článek, kterých vysílačů se dotkne čtvrteční vypínání analogového televizního vysílání, přinese DigiZone.cz zítra

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).