Hlavní navigace

Nová stanice Barrandov Plus chystá aplikace pro hybridní vysílání HbbTV

20. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Další rozšiřování hybridního vysílání v České republice bylo velkým tématem poslední konference TVCON, kterou pořádal provozovatel DigiZone.cz ve spolupráci se společností Mautilus.

Připravovaný třetí kanál společnosti Barrandov Televizní Studio, stanice Barrandov Plus, bude po České televizi a Óčku dalším programem v DVB-T, který nabídne hybridní aplikace pro technologii HbbTV. V rozhovoru pro magazín Týden, jenž patří stejně jako TV Barrandov do skupiny Empresa Media, to uvedl generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer. Technologii si chce v letošním roce vyzkoušet také nejsilnější televizní skupina u nás, tedy Nova, a její nasazení není vyloučené ani u některého z kanálů Primy. Ta ukončila testy hybridní technologie v Regionální síti 12 minulý týden. Tady byl příznak HbbTV dostupný u stanice Prima HD.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prima opět testuje hybridní vysílání, podrobnosti prozrazovat nechce

Barrandov Plus bude propojovat lineární televizní vysílání s internetem, což je trend, v němž vidíme budoucnost. Jde o takzvané červené tlačítko. Klasicky tedy zapnete televizi, která je připojena k internetu, kde poběží vybraný kanál, a červeným tlačítkem přepnete na jeho rozšířenou nabídku. Ta může zahrnovat například e-shop, archiv pořadů, soutěže, chat či hry. Během vysílání si tak lze koupit věc, která se v pořadu objevila, při vědomostním kvízu si zahrát se soutěžícími ve studiu, u filmu se dozvědět o zajímavostech z natáčení a při fotbalovém zápase bude možné si vybrat kameru, z níž budete utkání sledovat, uvedl v rozhovoru pro aktuální vydání Týdne Gebauer.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Důležitý krok pro hybridní vysílání: HbbTV 2.0 se dočkala standardizace

Další rozšiřování hybridního vysílání v České republice bylo velkým tématem poslední konference TVCON, kterou pořádal před několika týdny provozovatel DigiZone.cz ve spolupráci se společností Mautilus. Na podzim bychom chtěli pomoci vstoupit televizím na trh hybridního vysílání. Půjde o platformu, která umožňuje jednoduše nasadit červená tlačítka tak, aby s tím neměly hodně práce, uvedl na akci Robert Mitka z Českých Radiokomunikací a doplnil: Veškerý technický background by zůstal na nás. Chtěli bychom udělat platformu, která by mohla umožnit nakonfigurovat vlastní platformu podle šablon. Nasazování bude možné využít jak pro self-promotion, tak i pro komerční kampaně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.