Hlavní navigace

Nova v Domažlicích i nadále také v analogu

4. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 1. 2008

Vedení televize Nova se 29. listopadu rozhodlo, že se v Domažlicích dočasně vrátí k analogovému vysílání. Česká komerční jednička to zdůvodnila tak, že kdyby uplynulo více jak devadesát dnů od ukončení analogového vysílání na Domažlicku (lhůta začala běžet 1. září), mohla by jí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) analogový kmitočet natrvalo odebrat a Nova už by neměla možnost řešení eventuelních problémů s digitálním vysíláním spojených. Vedení komerční jedničky přitom tvrdilo, že doufá, že se jí podaří vyřešit situaci do Silvestra.

Prosinec ale skončil, začal nový rok a Nova vysílá na Domažlicku analogově stále. Proč? Na to odpověděla serveru DigiZone.cz tisková mluvčí televize Veronika Šmítková. Na Domažlicku stále ještě vysíláme analogově, protože nemáme od regulátorů garanci toho, že nám nebude analogový kmitočet předčasně odebrán, řekla Šmítková. Podle ní navíc nahrává setrvání v analogu fakt, že inverzní počasí způsobuje rušení DVB-T signálu od vzdálených vysílačů. Z těchto důvodů se Nova rozhodla i nadále v analogovém vysílání i přes zvýšené náklady na distribuci pokračovat, dodala Šmítková.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).