Hlavní navigace

Nova v terestrickém vysílání nevidí budoucnost, Markíza si vyžádala předběžné opatření

25. 6. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Proti jakému operátorovi je ale namířeno, není stále jasné. Ví se pouze, že jde o operátora kabelového se sídlem v Brně či okolí.

Nejvyšší šéf Novy nespatřuje v terestrickém televizním vysílání budoucnost

Zvrátit dosavadní tradici, že pozemně vysílající televizní programy mohou čeští diváci přijímat volně a zdarma, chce s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 generální ředitel nejsledovanější české televize Nova Christoph Mainusch. Minulý týden na konferenci The New Europe Market v chorvatském Dubrovníku prohlásil, že terestrická televizní platforma je z pohledu provozovatelů komerčního televizního vysílání neekonomická a nemá budoucnost. Mainuschova slova, která pouze potvrdila dřívější argumentaci Novy proti pokračování volně dostupného televizního vysílání v Česku, zapůsobila na český televizní trh jako studená sprcha.

Zásadní Mainuschovo prohlášení totiž přišlo ve chvíli, kdy na vládu putuje návrh Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice, který řeší přechod ze současného vysílacího standardu DVB-T na nový standard DVB-T2. Stát dosud jasně deklaroval snahu zachovat terestrické televizní vysílání jako volně dostupnou, bezplatnou službu pro všechny občany. Vize Christopha Mainusche tuto představu výrazně narušuje a zpochybňuje celý proces přechodu na DVB-T2. Proto není od věci jeho argumenty proti DVB-T2 rozebrat podrobněji.

Jan Potůček: TV Nova a její postoj k DVB-T2: v čem se generální ředitel Christoph Mainusch mýlí?

Christoph Mainusch

Jak hodnotí České Radiokomunikace pilotní 4K vysílání?

V dubnu zařadily České Radiokomunikace do pražského experimentálního vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC i kanál Funbox 4K v rozlišení Ultra HD. Jeho podrobnosti čtenářům přiblíží jeden z vrcholných manažerů operátora.

Testovací vysílání probíhá ze Žižkovského vysílače na kanálu číslo 50 a pokrývá sedmnáct procent české populace. Vysílání 4K obsahu je jedním z benefitů, které by divákům mohla přinést terestrická platforma po připravovaném přechodu na DVB-T2. Mimochodem, reálným možnostem Ultra HD rozlišení by měla být věnována i diskuse v rámci zářijového Kulatého stolu serveru DigiZone (pozn. redakce).

Marcel Procházka: Hodnocení pilotního 4K vysílání ČRa

Marcel Procházka.

Předběžné opatření k zamezení nelegálního šíření stanic Markíza a Doma

Prečítajte si, ako súd zdôvodnil predbežné opatrenie, ktorým nariadil českému TV operátorovi aby zastavil neoprávnené šírenie staníc skupiny Markíza.

Tak začíná tisková zpráva zveřejněná na webu televizní stanice, jejíž úvodní list (jediný byl zveřejněn) můžete zhlédnout v galerii.

Předběžné opatření je vedeno proti ve zprávě nejmenovanému kabelovému operátorovi se sídlem buď přímo v Brně, nebo v Jihomoravském kraji. Ten zahrnuje Brno a okolí zejména ve směru na jih. Bohužel podklad, který dorazil jako snímek v JPG, je poměrně důkladně vymazaný a soud jména dotčených subjektů prý veřejnosti nemůže sdělovat.

Bohumil Herwig: Markíza zveřejnila předběžné opatření. S vygumovanými jmény

Stručně

V současné době začíná poměrně intenzivní diskuse o přechodu na DVB-T2, jeho nutnosti, otázce financování a možnosti zpoplatnění komerčních stanic v pozemním vysílání. Co ale tato změna přinese divákům?

Jan Brychta: Kritické poznámky k chystanému přechodu na DVB-T2

Nova Sport 1 HD a Nova Sport 2 HD budou od pondělí volně ke zhlédnutí pro každého platícího zákazníka Skylinku. Diváci se tak mohou těšit zejména na nejvýznamnější tenisovou událost roku – Wimbledon.

Bohumil Herwig: Skylink uvolňuje sportovní kanály Novy

Zajímá vás, co se skrývá pod novým balíčkem Superfotbal, který začala nabízet Digi TV? Jeden z našich čtenářů si také neodpustil zamyšlení nad možnou budoucností internetové televize, kterou operátor slibuje spustit letos v létě.

Petr Faistauer: Digi TV nabízí nový fotbalový balíček a představuje projekt internetové televize

Slovenský operátor Slovak Telekom se stane spolu se satelitní platformou Digi Slovakia vysílatelem nové stanice Ginx TV. Ta se věnuje tzv. eSports, tedy počítačovým hrám a turnajům, které se ve vybraných videohrách konají.

Jan Brychta: Ginx TV, společný projekt Sky a ITV, bude vysílat v platformách Digi TV a Magio Sat

Kvůli množícím se dotazům k programovému plánu kanálu Nova na pondělí 4. července rozeslalo tiskové oddělení televize vyjádření programového oddělení.

Jan Brychta: Nova připomíná technické pauzy každé první pondělí v měsíci

MMF23 tip3

Seznam kanálů vysílaných ve všech programových nabídkách operátora UPC rozšíří od 1. července filmový kanál Joj Cinema v HD kvalitě.

Jan Brychta: UPC nabídne promo kanál a Joj Cinema ve vysokém rozlišení

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).