Hlavní navigace

Nova vydala manuál pro diváky, kteří zítra přijdou o analog

30. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 8. 2007

Den před plánovaným vypnutím analogového televizního vysílání z Vraního vrchu na Domažlicku vydala televize Nova manuál, ve kterém shrnuje základní informace o přechodu na zemské digitální vysílání. Zároveň znovu připomíná svoje aktivity spojené s domažlickou informační kampaní a podporou místních diváků.

DOKUMENT: Manuál televize Nova k přechodu na digitální vysílání na Domažlicku (PDF, 2MB)

Už na konci července shlédlo podle mluvčí Novy Veroniky Šmítkové devadesát procent diváků na Domažlicku informační spot, který Nova vysílá pouze z vysílače Vraní vrch a v němž moderátoři Televizních novin Karel Voříšek a Markéta Fialová varují před ztrátou zemského televizního signálu Novy. Televize od července zprovoznila také speciální webovou stránku www.nova.cz/di­gitalizace se všemi potřebnými informacemi.

KL23 hlasovani

V týdnu těsně předcházejícím vypnutí analogového signálu nechala TV Nova vylepit ve větších městech a obcích regionu plakáty informující o blížícím se konci analogového vysílání. Ve spolupráci s regionálním Domažlickým deníkem pak na týden těsně po vypnutí analogového signálu připravila seriál rad pro ty, kteří se na digitalizaci nestačili připravit, dodala Šmítková.

Nova je podle mluvčí připravena šířit digitální signál na celém území republiky, celý její vysílací řetězec je plně digitální a svůj signál předává v digitální podobě až na jednotlivé vysílače. Připravuje se dokonce na digitální vysílání v HD kvalitě, dodala. To však nic nemění na skutečnosti, že Nova dosud nezahájila zemské digitální vysílání z Bukové hory u Ústí nad Labem, odkud měla být dostupná v digitální podobě již od 1. července. Jednání s Radiokomuni­kacemi o zahájení tohoto vysílání stále ještě nedospěla k úspěšnému závěru.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).