Hlavní navigace

Nova vypne v Domažlicích analog. Má ale podmínky.

12. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 2. 2007

Televize Nova se nebrání vypnutí analogového vysílání na Domažlicku. Bude s ním ale souhlasit pouze za předpokladu, že jí stát při přechodu na digitální vysílání garantuje zachování stejného pokrytí jako nyní a přesvědčí obyvatele ke koupi digitálních přijímačů. Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel Novy Petr Dvořák.

V momentě, kdy najdeme systém, jakým způsobem informovat diváky, aby věděli, co se děje, dokážeme změřit na základě předem definovaných principů, jakou penetraci a jaké pokrytí tam dnes mají programy České televize i Nova, přesvědčíme lidi, aby si pořídili digitální přijímače, změříme jejich penetraci a v rámci tohoto porovnání najdeme rozdíl, tak v tento moment budeme ochotni analogové vysílání vypnout, uvedl Dvořák.

I když Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a Radiokomunikace provádějí na Domažlicku měření signálu DVB-T, televizi Nova podle jejího ředitele nikdo neřekl, na jakém principu toto měření probíhá a ani to, co se stane v případě, že vybavenost domácností set-top-boxy bude před vypnutím analogového vysílání třeba jen patnáctiprocentní.

MM socky3

Zastávám oprávněné zájmy společnosti, kterou řídím, a tím pádem by pro mě byla ztráta nějakých 250 tisíc diváků v Domažlicích velmi citlivá. Pak bych samozřejmě bych musel velmi zvažovat, co nám za ni stát nabídne, konstatuje Dvořák. Vypnutí analogového vysílání ČT a Novy na Domažlicku plánuje ČTÚ na konec prvního pololetí. Dojít by k němu mělo zřejmě během letošního června.

Více v zítřejším rozhovoru DigiZone.cz s generálním ředitelem televize Nova Petrem Dvořákem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.