Hlavní navigace

Nova HD vysílá pozemně ve dvou lokalitách, v Praze dokonce dvakrát

19. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 10. 2007

Je znát, že se blíží veletrh informačních technologií Invex, protože v digitálních multiplexech je poslední dny pěkně živo. Ve středu byla zařazena do pražského „béčka“ od Czech Digital Group televize Nova ve vysokém rozlišení (ID „NovaHD-test“) a pravděpodobně dnes v nočních hodinách přibyla také do multiplexu C v Brně.

ebf - partner 1

Telefónika O2 nechtěla zůstat pozadu ani v Praze a Nova HD se tedy vysílá i zde (ID „NOVA(MPEG-4HD)“). Nastala tak poměrně kuriózní situace, že diváci mohou přijímat komerční jedničku v této lokalitě dvakrát, a to jak na 46., tak i na 64. kanále. Kanál Novy je v „céčku“ vysílán prozatím pouze jako pozice, ale program ještě neběží. Ještě včera byl tiskový mluvčí společnosti Telefónika Martin Žabka poměrně tajemný, protože hovořil pouze o jejich službě IPTV.

Nova v HD rozlišení bude spuštěna na O2TV v průběhu podzimu, zatím poběží daný TV kanál v pilotním provozu, tj. stejné podmínky jako pro Českou televizi. Bude součástí základní nabídky, řekl Žabka. V Brně naladí diváci Novu HD na 25. kanálu. Jak? To si můžete přečíst v dnešním článku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).