Hlavní navigace

Nova dnes vydá prohlášení k digitálnímu vysílání z Bukové hory

31. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 7. 2007

Televize Nova dnes vydá oficiální prohlášení k zahájení zemského digitálního vysílání z Bukové hory u Ústí nad Labem. Podle dřívějších ujištění generálního ředitele Petra Dvořáka by měla Nova spustit digitální vysílání v severních Čechách k 1. srpnu. Národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva zase na svém blogu bez uvedení zdroje uvedl, že by se tak mělo stát o den později, ve čtvrtek 2. srpna.

MM socky3

Mluvčí Novy Veronika Šmítková v pondělí nebyla o moc sdílnější. K této věci budeme zítra vydávat tiskové prohlášení, prosím vyčkejte do zítřka, odpověděla serveru DigiZone.cz. Nova měla digitální vysílání na Ústecku zahájit 30. června, ve stejný den jako Česká televize a Český rozhlas. Na poslední chvíli se ale nedohodla s operátorem multiplexu A, Českými radiokomunikacemi, na ceně za šíření signálu.

Na čtvrteční dopoledne Nova svolala tiskovou konferenci do Domažlic, kde chce seznámit novináře se způsobem, jakým podpoří přechod na zemské digitální vysílání na Domažlicku. Akce proběhne od 11 hodin v Sokolském domě na domažlickém Náměstí míru.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.