Hlavní navigace

Nova zvýší svou podporu tuzemské kinematografii. Má však své ale

13. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 1. 2011

TV Nova by ráda konkurovala České televizi na poli kinematografie a stala se případným koproducentem některých tuzemských filmových snímků. Tato podmínka má však své ale. K tomuto kroku přistoupí podle svého generálního ředitele Jana Andruška až tehdy jakmile se prostředky z reklamního trhu vrátí výhradně do rukou soukromých televizí.

Ve svém prohlášení, které dnes Andruško ve třináct hodin prostřednictvím tiskového oddělní Novy vydal, uvádí, že financování kinematografie z koncesionářských poplatků, podílí se tedy na něm samotní diváci, je nesystémové. V souvislosti s diskusí na téma zachování reklamy na ČT je CET 21 připraven otevřít diskusi na téma participace na financování české filmové a televizní tvorby, a to již cestou přímé participace na financování Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie, či nepřímo financováním projektů v oblasti české filmové a televizní tvorby, uvedl Andruško.

Cloud 22 temata

Vydání tohoto prohlášení pomocí tiskové zprávy si načasoval generální ředitel Novy velice dobře. Právě dnes totiž Volební výbor Poslanecké sněmovny pořádá seminář, jehož tématem bude využití finančních prostředků z reklamy České televize. Jsme připraveni intenzivně spolupracovat se zákonodárci a významně rozšířit finanční podporu české kinematografii. Chceme udělat zásadní, do této doby nepředstavitelný krok v oblasti českého filmu, vyzývá otevřeně poslance Andruško.

Ze semináře vám server DigiZone.cz přináší aktuální zpravodajství na komunitním portálu Facebook.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.