Hlavní navigace

Nova zvýší svou podporu tuzemské kinematografii. Má však své ale

TV Nova by ráda konkurovala České televizi na poli kinematografie a stala se případným koproducentem některých tuzemských filmových snímků. Tato podmínka má však své ale. K tomuto kroku přistoupí podle svého generálního ředitele Jana Andruška až tehdy jakmile se prostředky z reklamního trhu vrátí výhradně do rukou soukromých televizí.

Ve svém prohlášení, které dnes Andruško ve třináct hodin prostřednictvím tiskového oddělní Novy vydal, uvádí, že financování kinematografie z koncesionářských poplatků, podílí se tedy na něm samotní diváci, je nesystémové. V souvislosti s diskusí na téma zachování reklamy na ČT je CET 21 připraven otevřít diskusi na téma participace na financování české filmové a televizní tvorby, a to již cestou přímé participace na financování Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie, či nepřímo financováním projektů v oblasti české filmové a televizní tvorby, uvedl Andruško.

NMI18_Krausova

Vydání tohoto prohlášení pomocí tiskové zprávy si načasoval generální ředitel Novy velice dobře. Právě dnes totiž Volební výbor Poslanecké sněmovny pořádá seminář, jehož tématem bude využití finančních prostředků z reklamy České televize. Jsme připraveni intenzivně spolupracovat se zákonodárci a významně rozšířit finanční podporu české kinematografii. Chceme udělat zásadní, do této doby nepředstavitelný krok v oblasti českého filmu, vyzývá otevřeně poslance Andruško.

Ze semináře vám server DigiZone.cz přináší aktuální zpravodajství na komunitním portálu Facebook.

Našli jste v článku chybu?