Hlavní navigace

„Novácká“ rodina se rozrůstá o server Galerie.cz

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetové portfólio společnosti CET 21, k jejímž nejznámějším online projektům patří servery TN.cz a Nova.cz, má nový přírůstek: Galerie.cz. Jde o veřejné webové fotoalbum, jehož prostřednictvím uživatelé mohou publikovat fotky na Internetu. V českých vodách bude konkurovat službám typu Rajče.net (iDnes) nebo Fotoalba.cz (Centrum Holdings). Galerie.cz poskytuje 5 GB prostoru pro uložení fotek. Snímky lze nahrávat jednotlivě prostřednictvím webového formuláře nebo hromadně díky flashovému…

Internetové portfólio společnosti CET 21, k jejímž nejznámějším online projektům patří servery TN.cz a Nova.cz, má nový přírůstek: Galerie.cz. Jde o veřejné webové fotoalbum, jehož prostřednictvím uživatelé mohou publikovat fotky na Internetu. V českých vodách bude konkurovat službám typu Rajče.net (iDnes) nebo Fotoalba.cz (Centrum Holdings). Galerie.cz poskytuje 5 GB prostoru pro uložení fotek. Snímky lze nahrávat jednotlivě prostřednictvím webového formuláře nebo hromadně díky flashovému prvku. Žádný klientský software zatím není k dispozici.

Uživatelské album pak běží na vlastní doméně třetího řádu. Fotky lze třídit do dílčích složek, mezi nimiž je možné jednotlivé fotky přesouvat i po uploadu na server. Jinak je ale služba dosti primitivní a funkčně chudá. K dispozici je jednoduchý nástroj pro otáčení snímků a prohlížeč EXIF informací. Za soukromé lze označit pouze celé složky, nikoliv dílčí fotky. Není podporováno tagování snímků. Ostatní uživatelé mohou fotky komentovat a známkovat. Komentování lze ale vypnout. Je patrné, že cílem bylo vytvořit co možná nejjednodušší službu. Uživatelé vyžadující různé pokročilé funkce ale budou muset jít o dům dál.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).